США змінюють номенклатуру військових постачань Україні, щоб Київ міг повернути втрачені території: Блінкен висловився про передачу винищувачів

Сполучені Штати змінюють перелік військових постачань Україні залежно від того, що потрібно ЗСУ та може принести найбільшу ефективність. Вашингтон хоче, щоб Київ міг повернути втрачені території. Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен під час спільної пресконференції з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, яка відбулась 8 лютого у Вашингтоні. Блінкен зазначив, що Сполучені Штати продовжуватимуть підтримку України, передають Патріоти України.

"Ми продовжуватимемо у тісній співпраці з українцями та партнерами робити висновки про те, що, на нашу думку, потрібно Україні та що може бути найбільш ефективним сьогодні", – сказав держсекретар США.

Блінкен також відповів на запитання про перспективу надання Україні винищувачів. За його словами, йдеться про "процес, що розвивається".

Він наголосив, що військова допомога США Україні змінювалася відповідно того, як мінявся характер війни. При цьому Блінкен зауважив, що в деяких випадках користування тим чи іншим видом озброєння вимагає серйозної підготовки.

"Ми завжди хотіли переконатися, що Україна має у своїх руках обладнання, яке їй знадобиться для захисту у цей момент. Не менш важливим є вміння українців ефективно його використовувати. І це вимагає, в деяких випадках, серйозної підготовки. І, нарешті, все це потрібно об’єднати в єдину цілісну стратегію", – сказав Блінкен.

При цьому держсекретар США наголосив, що його країна не має на меті знищити Росію як державу. "Мета США полягає в тому, щоб завдати поразки російській армії на полі бою в Україні, щоб план Путіна щодо захоплення України зазнав краху", – сказав Блінкен.

"Іншого механізму ще не винайдено": У Раді назвали умову для переговорів України та РФ

середа, 6 грудень 2023, 11:28

Російська влада систематично використовує тему переговорів з Україною, публічно заявляючи про нібито готовність до їхнього відновлення, але не дотримується умов, необхідних для повернення до переговорного процесу. Про це в інтерв'ю "РБК-Україна" заявив...

Страйк на українському кордоні: В уряді Польщі назвали вимогу для скасування акції

середа, 6 грудень 2023, 11:25

Польща вимагає скасувати "транспортний безвіз" для українських перевізників, заявляючи про "недобросовісну конкуренцію". Про це сказав заступник міністр інфраструктури Польщі Рафал Вебер, передають Патріоти України. "Ми очікуємо, що Європейська Комісія...