​"Сталін готувався встромити сокиру в спину, висловлюючись фігурально, своєму дружку Адольфу. Але дружок Адольф теж виявився хлопець не промах", - історик про Другу світову (відео)

Керівник СРСР Йосип Сталін готувався "встромити сокиру в спину" нацистському лідерові Адольфу Гітлеру в прагненні розширити свою владу. Про це заявив російський історик і публіцист Марк Солонін в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман. Запис розмови оприлюднили в YouTube в п'ятницю, 7 травня, передають Патріоти України.

"Сталін дійсно хотів розширювати межі своєї влади вглиб і вшир. Спочатку він поглибив її у себе в країні, довівши свою владу до такого стану, коли легкого ворушіння його пальця було досить, щоб будь-якого маршала, генерала, члена політбюро діставали з маєтку і опускали в розстрільний підвал", – сказав історик.

За словами Солонина, поглибивши свою владу, Сталін вирішив її розширювати. При цьому радянський лідер не міг думати ні про що інше, крім географічного поширення своїх повноважень.

"Коли в Німеччині з'явився Гітлер, коли стало зрозуміло, що Гітлер може виступити криголамом, який зруйнує Європу і прокладе сталінській армії шлях, по якому вона пройдеться попелищем зруйнованої війною Європи, – так, звичайно ж, Сталін був радий цій ситуації", – зазначив Солонін.

Історик зазначив, що своїми діями Сталін допоміг Гітлеру вступити в Другу світову війну і не програти в ній перші кілька місяців, але при цьому продовжував пильно стежити за ситуацією.

"Він готувався встромити сокиру в спину, висловлюючись фігурально, своєму дружку Адольфу. Але дружок Адольф теж виявився хлопець не промах. Ось і все", – резюмував публіцист.

Нагадаємо, Солонін заявив, що нацистський диктатор Адольф Гітлер був охоплений своїми безглуздими ідеями і йому навряд чи вдалося втекти після краху його режиму.

Крім того, він сказав, що для того, щоб уникнути величезних втрат, яких зазнав Радянський Союз у Другій світовій війні, і запобігти самому факту початку протистояння, СРСР не мав виникати.


"На мене напав убивця з ножем": Кравчук розповів про замах, який скоїли на нього

четвер, 5 серпень 2021, 14:53

У 1994 році, коли в Україні тривала підготовка до другого туру виборів глави держави, на життя першого президента Леоніда Кравчука вчинили замах. Невідомий чоловік із ножем напав на нього в Харкові, крім цього, росіяни планували зняти політика з поїзда...

Грядуть великі зміни? ЗМІ повідомляють про відставку Крищенка, але в поліції Києва про це нічого не знають

четвер, 5 серпень 2021, 14:27

У поліції Києва не володіють інформацією, що Андрій Крищенко подав у відставку з посади начальника столичної поліції. Про це кореспонденту УНІАН повідомили у Відділі комунікацій Головного управління Національної поліції у місті Києві, передають Патріот...