В Росії, де заборонили ставити знак рівності між діями СРСР і нацистської Німеччини у Другій світовій війні, опублікували рейтинг «найвидатніших людей усіх часів та народів», до якого потрапили і радянський диктатор Іосіф Сталін, і нацистський лідер Адольф Гітлер, зазначають Патріоти України.
Результати соціологічних досліджень презентував «Левада-центр». Зокрема останнє десятиріччя пальму першості утримує Сталін, який з 2008 року випереджає Володимира Ульянова (Леніна). На третьому місці — поет Олександр Пушкін, а на п'ятому — чинний президент РФ Володимир Путін, який відстав на одну позицію від царя Петра І і втратив половину своїх фанатів.
Вчені Альберт Енштейн, Дмитро Менделєєв і Андрій Сахаров, що називається, «пасуть задніх». А останній рядки у топ-20 ділять Михайло Кутузов, Наполеон Бонапарт, Сергій Корольов та Адольф Гітлер.
Директор центру Лев Гудков, розповідаючи про цей проект, заявляв, що питання про «видатних діячів усіх часів і народів» — частина дослідницької програми «Радянська людина», що йде з 1989 року. Їхній сенс — визначити обсяг культурно-історичної пам'яті та її структуру — описати свого роду пантеон символічних імен, які є значущими для росіян.
«Здебільшого набір найзнаменитіших людей представлений царями, диктаторами, генеральними секретарями компартії, полководцями, поетами, письменниками та науковцями зі шкільної програми, а також — невеликою кількістю найбільш значущих для національної самосвідомості противників — ворогів у двох Вітчизняних війнах -1812 і 1941−45 років. Це короткий курс радянської і російської великодержавної історії», — зазначив він.
За словами соціолога, структура цього пантеону майже не змінюється — радянські імена-символи, починаючи з Леніна і Сталіна і закінчуючи найвідомішим полководцем Жуковим, слабшають, але їм на зміну не приходять нові.
«Ніяких нових значущих символічних фігур, починаючи з 1989 року, у списку хоча б 20 найбільш важливих імен не виникло», — зазначає він і додає, що останнє опитування фіксує явні ознаки деградації цього смислового поля: загальне число згадок скоротилося з 2008 року у 1.6 рази: «Можливо, це наслідок посилення цензури і насильницького насадження „традиційних цінностей“, у дійсності мало значущих для суспільства, але можливо і реакція примітивізації масової свідомості, яка характерна для всіх авторитарних режимів, придушення іманентних механізмів інновацій».
США можуть припинити свою участь у програмі щодо притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини. У Вашингтоні відмовляються називати РФ агресором, передають Патріоти України з посиланням на The Telegraph. За даними видання, США не захотіла на...
Президент Росії Володимир Путін не проти перемовин щодо закінчення війни. Однак він хотів би хотів би, щоб переговори тривали на тлі воєнних дій, масованих обстрілів України та продовження контактів з президентом США Дональдом Трампом. Путіну потрібно,...