Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон отримав вотум довіри від депутатів-консерваторів та зберіг свою посаду, інформують Патріоти України.
Як повідомляє The Guardian, загалом у голосуванні взяли участь 359 людей. Довіру Джонсону висловили 211 депутатів, недовіру — 148. Проти прем'єра проголосували понад 40% депутатів-консерваторів. Це означає, що консерватори протягом наступного року не зможуть ініціювати голосування за вотум недовіри прем’єру.
Сам Джонсон не був присутній на оголошенні результатів й після участі в голосуванні (він також є членом парламенту) повернувся на Даунінг-стрит.
Перед початком голосування Джонсон звернувся до однопартійців. Він пообіцяв консерваторам "знову привести їх до перемоги" й застеріг проти "безглуздих братовбивчих дискусій" про майбутнє Консервативної партії.
Крім того, прем’єр закликав однопартійців "відмовитися від подарунку опонентам" і не "танцювати під сопілку ЗМІ". Голосування за вотум недовіри Джонсону відбувалося в кімнаті 14 парламентських комітетів і тривало з 18:00 по 20:00 за місцевим часом (з 20:00 по 22:00 за Києвом).
Щоб зберегти посаду, Джонсон мав здобути підтримку щонайменше 180 консерваторів з 359. За підрахунками BBC перед початком голосування, прем’єра публічно підтримував лише 151 депутат, а 43 публічно підтримали відставку.
Голосування відбувалося з низкою запобіжників для підтримання таємності. Серед іншого, парламентарі заходили у кімнату до голосування через одні двері, а виходили через інші.
Перед голосуванням вони також здавали мобільні телефони, щоб не повторити ситуацій, як під час голосування за відставку Терези Мей - коли дехто зафіксував свій голос на фото, на пам’ять або для доказів. Підрахунок голосів здійснювався в тій самій кімнаті.
Зазначимо, що під час голосування за вотум недовіри Мей у грудні 2018 року лише 117 депутатів висловилися за відставку тодішньої прем’єрки.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...