Стало відомо, скільки росіян захотіли здатися в полон ЗСУ за останні 10 днів: Що гарантує їм Україна

Україна гарантує російським військовим повне дотримання Женевських конвенцій за умови здавання в полон. Про спікер проєкту "Хочу жить" Віталій Матвієнко повідомив на брифінгу 29 вересня, передають Патріоти України.

Він пояснив, що цей проєкт створено спеціально для російських військових, які не бажають виконувати злочинних наказів керівництва країни та брати участь у війні проти України.

Вже відпрацьований алгоритм здавання в полон: російські бійці можуть звернутися за телефонами гарячої лінії або передати інформацію про себе в чат-боті в Telegram.

"Після звернення відбудеться певна процедура, де буде обумовлено, як, яким чином і де російський військовий зможе здатися в полон. Але про саму процедуру – як, що і де – я вам розповісти не можу", – сказав журналістам представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Матвієнко наголосив, що Україна гарантує полоненим повне дотримання Женевських конвенцій: триразове харчування, медичну допомогу та можливість зв’язуватися з родичами.

"Звісно, що з мобілізацією в Російській Федерації кількість дзвінків тільки збільшується", – зауважив спікер проєкту "Хочу жить".

Водночас він не назвав точну кількість тих, хто вже здався в полон ЗСУ. Адже досі тривають деякі спецоперації. Зауважимо, аби здатися в полон, можна зателефонувати за номером: +38-066-580-34-98, +38-093-119-29-84. Також створено чат-бот "Хочу жить бот" (https://t.me/spasisebyabot), де приймаються зверення від військовослужбовців.

Російських строковиків змушують підписувати контракти і їхати на війну - хто не згодний, застосовують тортури

понеділок, 6 лютий 2023, 11:28

У Росії солдатів строкової служби змушують підписувати контракти зі збройними силами Російської Федерації та їхати воювати проти України. Тих, хто відмовляється від "пропозиції", катують та створюють для них нестерпні умови, передають Патріоти України...

"За "Байрактари" для України": Росіяни зраділи обвалам будинків у Туреччині, внаслідок яких загинули люди

понеділок, 6 лютий 2023, 10:30

Жителі Росії бурхливо відреагували на моторошний землетрус у Туреччині 6 лютого. Вони здебільшого пораділи загибелі сотень людей і навіть приплели до природної катастрофи війну РФ проти України, передають Патріоти України. Так, росіяни заявляли, що це...