Стандарти НАТО: Катери Island ЗСУ пройшли самооцінку Альянсу першого рівня

Українські Island пройшли самооцінку НАТО першого рівня

Українські патрульні катери «Старобільськ» та «Слов’янськ» типу Island пройшли самооцінку НАТО першого рівня. Про це інформує Служба зв’язків з громадськістю Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України, зазначають Патріоти України

Самооцінка першого рівня патрульних катерів проводилась офіцерами-оцінювачами ВМС ЗС України в рамках проведення першої морської фази міжнародних навчань «Сі Бриз – 2021».

Оцінка проводиться для досягнення взаємосумісності підрозділів різних країн. Наприклад, якщо корабель український, а доглядова група може бути з будь-якої іншої країни, таким чином діючи за одними стандартами, вони досягають повного взаєморозуміння.

Оцінка була поділена на дві фази: берегову та морську.

Берегова проходила в пункті базування, морська – безпосередньо в морі, під час активної фази навчань.

Українські Island пройшли самооцінку НАТО першого рівня. Патрульні катери типу Island України та Грузії Фото: ВМС ЗС України

Перший, базовий етап, включав у себе перевірку знання особового складу своїх обов’язків, ведення документації, яка необхідна для досягнення взаємосумісності, тобто усі ті питання, які не потребують виходу в море.

Другий етап, це була вже перевірка практичних дій екіпажів у морі, під час якого катери відпрацьовували різні елементи, а саме буксирування, тактичне маневрування із катерами типу Island Берегової охорони Грузії, надання першої невідкладної допомоги, боротьба за живучість, протидія повітряному та морському противнику, тощо.

– Оцінювачі безпосередньо знаходились на борту, та мали можливість в процесі відпрацювання кожного елемента задавати питання, перевіряти дії екіпажу, – прокоментував заступник директора оцінки капітан 3 рангу Віталій Спірідонов. – Якщо говорити про стандартами НАТО, то вся документація та команди повинні відпрацьовуватись англійською.

Після завершення оцінювання, усі необхідні документи будуть направлені до Об’єднаного командування ВМС НАТО (MARCOM), яке розташовано у Нортвуді, на північному заході Лондона.

Після підтвердження перевірки, наступним буде вже оцінювання першого рівня під керівництвом експертної групи представників країн альянсу.

У Офісі президента відреагували на чутки щодо Тимошенка й Гайдая

понеділок, 30 січень 2023, 20:43

У різних ЗМІ ширяться чутки про те, що голову Луганської ОВА Сергія Гайдая планують призначити послом у Казахстані, а колишньому заступнику Офісу Президента України Кирилу Тимошенку Зеленський ніби запропонує посаду, коли скандал вщухне. Однак це спеку...

"Знайдеться не все": Як "Яндекс" захищає "бункерного діда"

понеділок, 30 січень 2023, 20:29

Після публікації архівів внутрішніх даних "Яндекс" пролилося світло на те, як популярний російський пошуковик цензурує видачу фото і відео на користь Кремля, інформують Патріоти України. Видача була організована у такий спосіб, щоб російський диктатор ...