Стануть дуже вразливими для російських ракет: Польща зосередить усі свої новітні винищувачі F-16 та F-35 лише на двох авіабазах, - ЗМІ

F-35A Повітряних сил США

Польські F-35A будуть базуватися на 32-ій базі тактичної авіації в Лаську. Винищувачі 5-го покоління, які країна почне отримувати з 2026-го року, розмістяться на одній авіабазі з F-16 та Reaper MQ-9, повідомляють Патріоти України з посиланням на defence24.pl

Польське безпекове видання відповідно до отриманої в Міністерстві оборони інформації стверджує, що в Лаську буде базуватися перша ескадрилья (16 літаків) F-35A. Зараз це “домівка” для однієї ескадрильї F-16 C/D Block 52+ Jastrząb.

Ще дві ескадрильї польських F-16 знаходяться в Познані на 31-ій базі.

Літаки F-16 на 31-ій базі тактичної авіації Повітряних сил ЗС Республіки Польщі

Таким чином вся потуга польської тактичної авіації виявиться зосередженою в двох місцях. Польські оглядачі звертають увагу на економічну доцільність такого підходу. Адже це здешевлює обслуговування та витрати на логістику і підтримки інфраструктури.

З іншого боку, наявність лише двох “супербаз” робить Повітряні сили Республіки Польщі вразливими.

Адже противник, що володіє надзвуковою ракетною зброєю (РФ декларує розвиток цього напрямку як пріоритетний) та балістичними ракетами матиме більше шансів знищити всі засоби одним масованим концентрованим ударом.

Автори defence24 піднімають питання про необхідність забезпечити можливість для швидкого перекидання F-35A та F-16 на інші бази, які мають бути готові їх прийняти.

21 база тактичної авіації Повітряних сил ЗС Республіки Польщі

Заява міністра оборони Польщі Маріуша Блащака про плани розмістити F-35A в Лаську відкинуло припущення, щодо підготовки до прийому новітніх літаків на 22-ій базі тактичної авіації в Свідвіні, яка зараз оновлюється. Поки що там базуються три ескадрильї польських Су-22.

Польські журналісти відзначають, що попри стереотипи щодо західної техніки вона може експлуатуватися і в непідготовлених умовах та летовищах.

F-16 ВПС Бельгії у Мальборку (Польща, 2015)

Так, наприклад тайванські F-16 регулярно здійснюють зліт/посадку зі звичаний автомобільних доріг. Також F-16 ВПС Бельгії та Нідерландів робили вильоти в рамках патрульної місії з 21-ої бази у Мальборці, призначеної для МіГ-29.

Також базу в Лаську буде підготовлено під безпілотні розвідувально-ударні авіакомплекси Reaper MQ-9. Ймовірно, їх планують застосовуати з 32-ої бази, оскільки з огляду на таку концентрацію літаків над аеродромом буде створено потужну парасольку ПРО/ППО.

Мовчазний протест в ОРДЛО: Путін отримав від українців з окупованого Донбасу на виборах у Держдуму набагато менше голосів, ніж розраховував

вівторок, 21 вересень 2021, 19:14

Росія отримала від жителів окремих районів Донбасу на виборах в Держдуму РФ набагато менше голосів, ніж розраховувала. Про це в ефірі телеканалу «Дом» заявив засновник «Східної правозахисної групи» Павло Лисянський, передають Патріоти України. При цьом...

Зеленський знов збере "слуг" у Трускавці на виховання

вівторок, 21 вересень 2021, 18:51

Володимир Олександрович безумовно хоче підтягнути дисципліну тих, хто сумнівається в "видатному лідері сучасності" і не завжди голосує так, як вимагає Банкова. Адже і Розумкова треба знімати і "олігархічний" закон приймати. Президент Володимир Зеленськ...