Пілотам українських F-16 довелося за дуже короткий період часу кардинально змінити манеру пілотування, щоб боротися з Росією, і це величезний виклик для пілотів, пише Business Insider за результатами спілкування з Майклом Бонертом - експертом з повітряної війни з RAND Corporation, передають Патріоти України.
Він заявив ЗМІ, що великі зміни, через які занадто швидко довелося проходити українським пілотам, ускладнюють їм подолання старих звичок і м'язової пам'яті. У США та деяких європейських країнах українські пілоти проходять підготовку протягом дев'яти місяців, тоді як більшості західних пілотів дається три роки на освоєння винищувачів.
До того, як F-16 уперше прибули в Україну в серпні, пілоти керували старішими літаками радянської епохи, які оснащені гідравлічними системами, тоді як літаки F-16 літають "по дротах", тобто комп'ютери обробляють дані, які надходять від пілотів, ідеться в матеріалі.
"Це означає, що F-16 не тільки більш маневрені, а й більш чутливі", - заявляє Бонерт. Він додав, що перехід пілотів на нові літаки - це проблема, тому що, хоч і можна навчити когось керувати літаком за півроку-рік, але для того, щоб прищепити їм м'язову пам'ять, щоб пілоти знали, що робити, коли щось іде не так, потрібно чотири-п'ять-шість років.
Українським пілотам винищувачів F-16 довелося кардинально змінити свій стиль пілотування після довгих польотів на радянських літаках, і це дуже непросто, уточнюють журналісти.
Колишній пілот морської піхоти США Том Ріхтер, який літав на F-16 у складі Національної гвардії, називав цей літак "чутливим звіром" порівняно з українськими літаками радянської епохи. А командувач ВПС США в Європі та Союзним повітряним командуванням НАТО, генерал Джеймс Хекер заявив, що Україна не використовує винищувачі для найризикованіших місій, оскільки "пілоти в цій справі новачки", йдеться в публікації.
У тексті йдеться також про те, що перехід на F-16 та інтеграція цих винищувачів у бойові дії вимагають від України перегляду десятиліть радянської доктрини та навчання:
"Старі звички вмирають насилу. Вони повинні бути готові прийняти нові концепції та навчання - так само як і готовність "переписати книги" з військового застосування".
Колишні військові льотчики США попереджали в інтерв'ю BI кілька місяців тому, що "спірне небо над Україною" стане найнебезпечнішим полем бою, з яким коли-небудь стикалися F-16.
Російські загарбники в тимчасово окупованому Криму посилюють морські інженерні загородження у Балаклавській бухті для захисту від ДРГ, а також використовують стару базу підводних човнів для військових цілей. Про це інформує партизанський рух "Атеш", пе...
За кілька годин до інавгурації президента США Дональда Трампа кремлівський очільник Володимир Путін провів "незвичайну" нараду із постійними членами Ради безпеки Росії. Про це передає "Агентство.Новости", передають Патріоти України. "Незвичайною" нарад...