Розгляд земельного питання у Верховній Раді супрводжуєтся суперечками, але все ж депутати визначилися з датою голосування, передають Патріоти України.
Парламентарі зберуться 24 січня на позачергове засідання. За їх словами, це пов'язано не тільки з конфліктами між парламентськими фракціями, але і браком часу. "На цьому тижні ми розглянути дані документи не встигнемо", - відзначило джерело.
Варто відзначити, що напередодні під стінами Верховної Ради зібрався мітинг проти відкриття ринку землі. Учасники акції принесли з собою прапори з написами "Аграрний союз України" і "Асоціація фермерів і приватних землевласників".
Також на паркані навпроти входу в Раду мітингувальники розвісили банери з написами "Продамо землю - втратимо майбутнє!", "Ні - земельній мафії!" та інші.
Раніше міністр економіки Тимофій Милованов у ході публічного обговорення проекту закону про ринок землі заявив, що ціна продажу гектара в Україні не повинна бути нижче 25-30 тис. грн до 2030 року. Відповідно до фінальної версії законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення №2178-10, встановлюється мінімальна ціна на землю.
"Ця норма прописана як запобіжник від шахрайських дій відносно власників паїв. Шахраї не зможуть виманити у бабусі пай за гривню. До 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок не може бути менше їх нормативної грошової оцінки (25-30 тис. грн за гектар )", - сказав він 13 січня.
Крім того, придбати земельні ділянки після запуску ринку можна буде тільки по безналу: покупцеві потрібно буде надати документи про законність походження коштів, за які купується земля. Ці документи будуть перевіряти нотаріуси. Якщо походження коштів на покупку землі не підтвердять, операція стане неможливою.
У Міністерстві закордонних справ Росії заявили про ймовірну причетність українських спецслужб до загибелі заступника начальника Головного оперативного управління Генштабу РФ генерал-лейтенанта Ярослава Москалика, якого підірвали 25 квітня у Підмосков'ї...
Міністерство оборони України представило характеристики українського бойового робота Droid TW, який вже використовують на передовій. Це наземний роботизований комплекс, створений для ведення розвідки та вогневої підтримки в умовах активних бойових дій,...