Законопроєкт про мобілізацію може бути винесений на голосування до зали пленарних засідань Верховної Ради одразу після його підготовки в комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Про це в ексклюзивному інтервʼю для “Інтерфакс-Україна” розповів голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, передають Патріоти України.
“Як тільки законопроєкт про мобілізацію був внесений (25 грудня 2023 року Кабінет міністрів України вніс до Верховної Ради законопроєкт №10378 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби” — ІФ-У), ви пам’ятаєте цей сплеск у суспільстві”, — пригадав Стефанчук.
Він зазначив, що одразу скликав нараду, запросив на неї в тому числі й голову комітету [Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки], й міністра оборони, і запропонував провести дискусію щодо цього документу в парламенті за участю всіх сторін: мають бути представлені парламентарії, міністерства, військові.
“Тому що саме слово військових має бути найбільш переконливим для всіх, хто ухвалюватиме рішення в подальшому”, — наголосив голова Верховної Ради.
“Так, зараз почалася робота в комітеті. Вона відбувається в закритому режимі, але про всі основні рішення буде повідомлено суспільству. Участь беруть і головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний, і міністр оборони Рустем Умєров, і представники всіх фракцій і груп Верховної Ради, які на професійному рівні обговорюють ці питання”, — розповів Стефанчук.
“Наскільки я поінформований, це обговорення триватиме три-чотири дні. Всього — понад 160 питань. Дуже сподіваюся на ефективність цієї роботи, в результаті якої будуть напрацьовані рішення, спрямовані на забезпечення перемоги України”, — зауважив він.
Те, наскільки швидко законопроєкт буде винесено на розгляд у залі засідань, залежатиме від рішення комітету, поінформував голова ВР. “Дуже сподіваюся, що під час обговорення сторони знайдуть відповіді на всі ці питання, прийдуть до розумного вирішення, і щойно законопроєкт буде готовим на рівні комітету, думаю, він має всі перспективи потрапити одразу в зал”, — сказав він.
Операції з десантування військових у заблокованому російськими окупантами Маріуполіу в 2022 році розроблялися під грифом «цілком таємно». Про це розповів військовослужбовець міжнародного легіону Головного управління розвідки Андрій «Тритя», передає «Су...
У Курській області РФ війська країни-агресорки висуваються на штурм українських позицій одними й тими самими дорогами, використовуючи одні й ті самі підрозділи, і це пояснює їхні приголомшливі втрати. Про це для Forbes пише військовий оглядач Девід Акс...