Стійка до вогню і укусів комах: Армія США отримає нову уніформу

Нейлон-бавовняний 50/50 бленд комерційно доступний і недорогий, при цьому тканину комфортна в носінні, міцна і стійка до зносу, повідомляють Патріоти України.

Для додання вогнестійких властивостей суміш обробили фітиновою кислотою, яку отримують з насіння, горіхів і злаків. Вчені зосередили увагу на бавовняній частини суміші, оскільки бавовна має на своїй поверхні безліч гідроксильних груп, які можна активувати легкодоступними хімікатами. Це дозволяє гідроксильним групам легше з'єднуватися з фосфор-місткими, які надають тканині стійкість до вогню.

Другим кроком стала обробка тканини перметрином, який за своєю дією є синтетичним аналогом природного репеленту - екстракту хризантеми. Речовину нанесли на волокна тканини методом плазмового осадження.

Підсумкові випробування показали, що нейлон-бавовняна суміш стала на 20% більше вогнетривкої і на 98% ефективнішою в відлякуванні комах в порівнянні з необробленою тканиною. При цьому вона успішно зберегла дихаючі властивості, що надзвичайно важливо для всіх людей, схильних до високих фізичних навантажень. Зараз в планах вчених додати тканини антимікробні властивості і вдосконалити процес фарбування, зробивши його більш стійким.


"Їм краще триматись подалі від Криму": Росія влаштувала істерику з погрозами через кораблі НАТО в Чорному морі

вівторок, 13 квітень 2021, 15:15

Заступник глави МЗС Росії Сергєй Рябков, коментуючи у вівторок направлення американських військових кораблів у Чорне море, заявив, що США краще "триматися подалі" від Криму "для їх же блага", передають Патріоти України. . Рябков заявив, що своїми діями...

Хіти тижня. Цілком очікувано: Спікер Путіна заявив, що "Россия готова "защищать" жителей Донбасса с российскими паспортами"

вівторок, 13 квітень 2021, 15:00

На тлі зростання напруженості навколо окупованої частини Донбасу в Кремлі дали зрозуміти, що російська влада буде "захищати" місцевих жителів, які отримали паспорти Росії. Російське інформаційне агентство "Новости" з посиланням на заяву спікера Кремля ...