Сто медиків оперували 27 годин: У Бразилії лікарям з різних країн вдалося розділити сіамських близнюків, які зрослися головами

Сучасна медицина сьогодні творить справжні чудеса. Але іноді сама природа грає не за правилами й у результаті народжуються незвичайні діти - сіамські близнюки, передають Патріоти України.

Як повідомляє bbc news, у Бразилії одразу 100 медиків брали участь в операції, яка тривала 27 годин, щодо розділу сіамських близнюків, з'єднаних черепами.

Трирічні малюки Бернардо та Артур Ліма були прооперовані в Ріо-де-Жанейро під керівництвом лікарів із лондонської дитячої лікарні Грейт-Ормонд-стріт.

Довгі місяці хірурги шукали найбезпечніший метод поділу. Кожен спосіб був перевірений на віртуальних моделях анатомії хлопчиків, створених на основі комп'ютерної томографії та магнітно-резонансної томографії. Такий підхід дозволив хірургам кілька разів пройти операцію «на чернетці», не наражаючи дітей на ризик.

Хірург Нур уль Овасе Джилані назвав операцію «продуктом космічної ери», він зазначив, що вперше хірурги з різних країн працювали разом в одній і тій самій «кімнаті віртуальної реальності». Сам хірург зі своєю командою провів в операційній 27 годині з усього чотирма 15-хвилинними перервами на їжу.

Ця операція стала сьомою у комплексі лікування дітей Ліма. Цікаво, що показники дітей нормалізувалися після того, як їм надали можливість взятися за руки. Зараз близнюки добре почуваються, поки що вони в лікарні. Далі їх чекає шестимісячна реабілітація.

За статистикою, сіамські близнюки народжуються в одному випадку з 50−60 тисяч. Всього 5% з них є краніопагами — тими, що зрослися головами

Винна... Великобританія?: В ЄС назвали несподівану версію, чому Путін зважився на вторгнення в Україну

вівторок, 31 січень 2023, 19:40

Росія, можливо, не вторгалася в Україну, якби не вихід Великої Британії зі складу Євросоюзу. Таку несподівану думку висловив бельгійський депутат Європарламенту Гі Вергофстадт. За його словами, "об'єднана Європа, безумовно, у питаннях оборони, мала б в...

Немиті росіяни: Серед окупантів у Донецьку ширяться особливо небезпечні інфекції

вівторок, 31 січень 2023, 19:29

У тимчасово окупованому Донецьку серед російських загарбників значно зросла кількість захворювань на особливо небезпечні інфекції. Ситуація може бути пов'язана з порушенням санітарних норм, повідомляють Патріоти України. "У Донецьку серед військовослу...