Сто медиків оперували 27 годин: У Бразилії лікарям з різних країн вдалося розділити сіамських близнюків, які зрослися головами

Сучасна медицина сьогодні творить справжні чудеса. Але іноді сама природа грає не за правилами й у результаті народжуються незвичайні діти - сіамські близнюки, передають Патріоти України.

Як повідомляє bbc news, у Бразилії одразу 100 медиків брали участь в операції, яка тривала 27 годин, щодо розділу сіамських близнюків, з'єднаних черепами.

Трирічні малюки Бернардо та Артур Ліма були прооперовані в Ріо-де-Жанейро під керівництвом лікарів із лондонської дитячої лікарні Грейт-Ормонд-стріт.

Довгі місяці хірурги шукали найбезпечніший метод поділу. Кожен спосіб був перевірений на віртуальних моделях анатомії хлопчиків, створених на основі комп'ютерної томографії та магнітно-резонансної томографії. Такий підхід дозволив хірургам кілька разів пройти операцію «на чернетці», не наражаючи дітей на ризик.

Хірург Нур уль Овасе Джилані назвав операцію «продуктом космічної ери», він зазначив, що вперше хірурги з різних країн працювали разом в одній і тій самій «кімнаті віртуальної реальності». Сам хірург зі своєю командою провів в операційній 27 годині з усього чотирма 15-хвилинними перервами на їжу.

Ця операція стала сьомою у комплексі лікування дітей Ліма. Цікаво, що показники дітей нормалізувалися після того, як їм надали можливість взятися за руки. Зараз близнюки добре почуваються, поки що вони в лікарні. Далі їх чекає шестимісячна реабілітація.

За статистикою, сіамські близнюки народжуються в одному випадку з 50−60 тисяч. Всього 5% з них є краніопагами — тими, що зрослися головами

Наступ росіян на півдні України тактично вигідний для ЗСУ: Ізраїльський офіцер вказав на нюанси

вівторок, 9 серпень 2022, 14:25

Ізраїльський військовий Віктор Верцнер назвав фактор, який спричинить знищення рашистів на Херсонщині. Його цитує "Еспресо", передають Патріоти України. "Зараз ситуація на фронтах виглядає більше, як боротьба за ініціативу. На мою думку, на цьому етапі...

"Передумов немає": У Кремлі злякалися ймовірної зустрічі Путіна і Зеленського на саміті G20

вівторок, 9 серпень 2022, 13:52

В Офісі Президента не виключали, що Володимир Зеленський може відвідати саміт G20, якщо там буде владімір путін. У Кремлі одразу заявили: зустрічі не буде. Про це, пишуть російські ЗМІ, заявив речник Путіна, інформують Патріоти України. Також Пєсков об...