Столтенберг підтвердив майбутнє членство України в НАТО попри шантаж Росії

Столтенберг заявив, що рішення щодо членства України в НАТО залишається актуальним. Альянс буде і надалі підтримувати Україну на цьому шляху, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Укрінформ".

"Ми дотримуємося рішення, яке ми зробили щодо членства України. Я був присутній на саміті НАТО в Бухаресті, коли ми вперше оголосили таке рішення. Ми підтримуємо Україну на її шляху до членства та до євроатлантичної інтеграції, у проведенні реформи, боротьбі з корупцією, модернізації її безпекових та оборонних інституцій", – заявив Столтенберг.

Також генсек НАТО нагадав, що у Росії немає права вето на включення до складу НАТО нових країн-членів.

"Росія не має будь-якого права втручатися в цей процес. Україна є суверенною незалежною державою, і, як будь-яка суверенна та незалежна держава, має право обирати власний шлях, включаючи те, частиною якої структури з безпеки вона хоче бути. Тож це виключне питання для України та 30 союзників - вирішувати, коли Україна буде готовою приєднатися до Альянсу", – пояснив Столтенберг.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський неодноразово наголошував на важливості надання Україні плану дій щодо членства в НАТО.

6 лютого в Брюсселі під час прес-конференції за підсумками переговорів з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що союзники визнають Україну як потенційного кандидата на вступ до НАТО і надають їй практичну допомогу в здійсненні реформ для наближення до стандартів, досягнення яких є умовою для членства в організації.

"Ніч - найкращий час для полювання": Українські прикордонники розповіли про ліквідацію окупантів на Донбасі

п’ятниця, 24 березень 2023, 8:51

Українські прикордонники беруть активну участь у боях із російськими окупаційними військами на Донбасі. Бійці ДПСУ майстерно ліквідовують загарбників уночі, зупиняючи їхні штурми та завдаючи ворогові втрат. Про це повідомили на сторінці Державної прико...

"Наїхали на міну, але залишились живі": Захисник України розповів про переваги американського бронетранспортера М113А3

п’ятниця, 24 березень 2023, 8:33

Українські військові високо оцінюють американські бронетранспортери М113А3. Вони розповідають про випадок, коли екіпаж бронетранспортера відбувся контузіями після наїзду на протитанкову міну, передають Патріоти України. . Серед переваг воїни називають...