Столтенберг заявив, що двері НАТО відчинені для України, але головна мета зараз - допомогти здобути перемогу у війні

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що двері НАТО відчинені для України. Але наразі головною метою Альянсу є допомога нашій країні у перемозі над Росією. Про це генсек заявив на пресконференції у п'ятницю, 25 листопада. Столтенберг зазначив, що "НАТО продовжуватиме підтримувати Україну стільки, скільки потрібно", передають Патріоти України.

Він додав, що на користь колективної безпеки підтримувати Україну і пояснив, що "не може бути міцного миру, якщо переможе агресор".

"Якщо ми дозволимо Путіну перемогти, всі ми заплатимо набагато вищу ціну на довгі роки вперед. Якщо Путін та інші авторитарні лідери побачать, що сила винагороджується, вони знову застосують силу для досягнення своєї мети. Це зробило б наш світ небезпечнішим. І всі ми стали б більш уразливими. Тому в інтересах нашої безпеки підтримувати Україну", – сказав Столтенберг.

Він додав, що треба пам'ятати, через що йде ця війна, і що саме Росія є агресором, а Україна – жертва агресії. "І, звичайно ж, Україна має право захищатися. Ми допомагаємо Україні відстоювати це право", – наголосив він.

Генсек НАТО також зазначив, що більшість війн закінчуються переговорами. Але те, що відбувається за столом переговорів залежить від того, що відбувається на полі бою. Тому зараз найкращий спосіб підвищити шанси на мирне рішення – підтримати Україну.

Крім того, він розповів, що під час зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО буде запропоновано посилити нелетальну підтримку. У рамках цього Комплексного пакету допомоги НАТО доставляє паливо, медикаменти, зимове спорядження та засоби придушення безпілотних літальних апаратів.

"У більш довгостроковій перспективі ми допоможемо Україні перейти від обладнання радянських часів до сучасних стандартів, доктрини та навчання НАТО", – резюмував Столтенберг.

Однак припускають, що цифра неточна: В ООН повідомили, скільки цивільних загинуло в Україні від початку повномасштабної війни

вівторок, 26 вересень 2023, 23:17

Організація Об'єднаних Націй підтвердила загибель 9701 цивільного в Україні від початку повномасштабного вторгнення РФ. Про це йдеться у повідомленні управління Верховного комісара ООН з прав людини, передають Патріоти України. Від 24 лютого 2022 року ...

Чи варто радіти "подарунку"?: Болгарія передасть Україні непридатні для експлуатації ракети С-300

вівторок, 26 вересень 2023, 22:43

Комітет із питань оборони Національної асамблеї Болгарії підтримав рішення про надання Україні непридатних для експлуатації ракет для комплексів С-300. Про це повідомило Болгарське інформаційне агенство, передають Патріоти України. "Болгарія не має нео...