Страйк на українському кордоні: В уряді Польщі назвали вимогу для скасування акції

Польща вимагає скасувати "транспортний безвіз" для українських перевізників, заявляючи про "недобросовісну конкуренцію". Про це сказав заступник міністр інфраструктури Польщі Рафал Вебер, передають Патріоти України.

"Ми очікуємо, що Європейська Комісія в рамках Спільного комітету, який має бути скликаний відповідно до ст. 7 Угоди Україна-ЄС про автомобільні перевезення, перегляне цю угоду (транспортний безвіс - ред.)", - заявив він.

Вебер звинуватив українських первізників у "недобпросовісній конкуренції, завойовують все більшу частку транспортного ринку, особливо в країнах, які межують з нею. За його словами, Польща представила достовірні дані ЄС, які свідчать про це.

"Зі 100 поїздок через польсько-український кордон 10 здійснюються польськими транспортними засобами, а 90 - українськими. До початку війни ці відносини були іншими. 35 поїздок здійснюється польським автотранспортом і 65 - українським. Тут ми маємо справу з недобросовісною конкуренцією. Тому потрібна реакція Єврокомісії", - розповів він.

Міністр додав, що Польща шукатиме підтримки ЄС для відновлення дозволів на проїзд українських перевізників до ЄС.

"Ми не можемо приховати це під килим, ми не можемо сказати, що все добре. Ми не заперечуємо проти того, щоб і надалі підтримувати Україну, ми є лідером на цьому фронті, але ми не можемо допустити, щоб усі заходи допомоги були проведені за рахунок польських компаній, в даному випадку польських автоперевізників", - наголосив Вебер.

ЄС ухвалив 13-й пакет санкцій проти Росії

п’ятниця, 23 лютий 2024, 13:00

Сьогодні, 23 лютого, Європейський союз ухвалив 13-й пакет санкцій проти Росії через вторгнення в Україну. Про це повідомляє сайт Ради ЄС, передають Патріоти України. «Через два роки після повномасштабного вторгнення та агресивної війни проти України Є...

Вантаж прямував до Німеччини: У Польщі просто на колії висипали ріпак із українських вагонів-зерновозів

п’ятниця, 23 лютий 2024, 12:14

На польській залізничній станції невідомими особами були пошкодженні три українські зерновози з ріпаком, які прямували транзитом до Гамбурга (Німеччина). Про це повідомив віцепрем'єр-міністр, міністр розвитку громад, територій та інфаструктури Олександ...