​Стратегічна поразка Москви: Туреччина почала копати канал "Стамбул" в обхід Босфору: За шість років домінуванню ВМС РФ на Чорному морі настане кінець

Стартувало будівництво судноплавного каналу "Стамбул" між Мармуровим і Чорним морями. Експерти називають його стратегічною поразкою РФ на півдні.

У суботу, 26 червня, в Туреччині стартувало будівництво каналу "Стамбул" між Мармуровим і Чорним морями в обхід протоки Босфор. Турецький лідер Реджеп Тайіп Ердоган, виступаючи на урочистій церемонії, заявив, що проект каналу розроблений таким чином, щоб покрити практично 100% судноплавства на Босфорі, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Анадолу".

Глава держави навів висновки фахівців, які свідчать, що через 30 років через Босфор будуть проходити 78 тис. суден на рік, в той час як пропускна спроможність протоки - 25 тис. суден на рік. Це один з найбільш завантажених морських шляхів світу. Маршрут нового каналу президент назвав найбільш оптимальним. Його довжина складе 45 км. мінімальна ширина - 275 м. Турецька сторона має намір повністю реалізувати проект за 6 років. Через канал перекинуть шість мостів. По берегах планується побудувати кілька нових міст.

Новий канал підвищить роль Анкари в міжнародній торгівліі інфраструктурі і логістичні можливості Туреччини.

Однак важко переоцінити міліарний аспект. "Стамбул" створюється рукотворно на державній землі. Це означає повний контроль Туреччини над каналом. Відповідно, він не потрапляє під конвенцію Монтре, яка встановлює різні режими проходу через Босфор для військових кораблів країн чорноморських і нечорноморських держав. Аналітики підкреслював: завдяки "Стамбулу" НАТО отримає можливість контролювати Чорне море, а для Росії реалізація проекту буде означати "стратегічну поразка на півдні".

Крім обмежень у часі (21 добу) ВМС нечорноморських кораблів суттєво обмежені у тоннажі. Крупні крейсера та авіаносці нечорноморських держав не мають право пересікати Босфор. За кілька років авіаносці США та Британії зможуть кидати якоря на підступах до Криму та Севастополя. Звісно якщо член НАТО Туреччина не заперечуватиме.

Успіхи є, але: Україна щомісяця виробляє до 36 САУ "Богдана", тоді як Франція 8 САУ CAESAR

понеділок, 28 квітень 2025, 16:56

Україна суттєво наростила виробництво власної самохідної артилерійської установки (САУ) "Богдана 2С22". Якщо у 2023 році на місяць виготовляли близько шести одиниць, то зараз – вже до 36. Про це повідомляє видання Army Technology з посиланням на джерел...

"Жодних планів": Експертка з питань ядерної енергетики пояснила, чому РФ не передасть ЗАЕС під контроль США

понеділок, 28 квітень 2025, 16:50

У Сполучених Штатів немає реальних механізмів для того, щоб отримати контроль над окупованою російськими загарбниками Запорізькою АЕС, зокрема й зон навколо станції. Таку думку в етері Еспресо висловила експертка з питань ядерної енергетики та ядерної ...