У суботу, 26 червня, в Туреччині стартувало будівництво каналу "Стамбул" між Мармуровим і Чорним морями в обхід протоки Босфор. Турецький лідер Реджеп Тайіп Ердоган, виступаючи на урочистій церемонії, заявив, що проект каналу розроблений таким чином, щоб покрити практично 100% судноплавства на Босфорі, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Анадолу".
Глава держави навів висновки фахівців, які свідчать, що через 30 років через Босфор будуть проходити 78 тис. суден на рік, в той час як пропускна спроможність протоки - 25 тис. суден на рік. Це один з найбільш завантажених морських шляхів світу. Маршрут нового каналу президент назвав найбільш оптимальним. Його довжина складе 45 км. мінімальна ширина - 275 м. Турецька сторона має намір повністю реалізувати проект за 6 років. Через канал перекинуть шість мостів. По берегах планується побудувати кілька нових міст.
Новий канал підвищить роль Анкари в міжнародній торгівліі інфраструктурі і логістичні можливості Туреччини.
Однак важко переоцінити міліарний аспект. "Стамбул" створюється рукотворно на державній землі. Це означає повний контроль Туреччини над каналом. Відповідно, він не потрапляє під конвенцію Монтре, яка встановлює різні режими проходу через Босфор для військових кораблів країн чорноморських і нечорноморських держав. Аналітики підкреслював: завдяки "Стамбулу" НАТО отримає можливість контролювати Чорне море, а для Росії реалізація проекту буде означати "стратегічну поразка на півдні".
Крім обмежень у часі (21 добу) ВМС нечорноморських кораблів суттєво обмежені у тоннажі. Крупні крейсера та авіаносці нечорноморських держав не мають право пересікати Босфор. За кілька років авіаносці США та Британії зможуть кидати якоря на підступах до Криму та Севастополя. Звісно якщо член НАТО Туреччина не заперечуватиме.Команда Трампа жорстко продавлює новий договір, який передбачає, що у власності США буде 100% майбутнього фонду, який наповнюватиметься грошима з українських мінералів і нафти. Адміністрація президента США увечері в п’ятницю надіслала Києву нову версію...
Україна отримала від російської сторони рештки тіл, які начебто перебували в літаку, який зазнав авіакатастрофи, але доказів того, що вони перебували саме там, немає. Підтверджено збіги ДНК останків майже 50 українських військовополонених із 62 тіл, пе...