Стрімко втрачає рейтинг: Зеленському не довіряють уже майже 50% українців, - соцопитування

49% українців заявили, що не довіряють Володимировы Зеленському, натомість довіряють президентові - 44,4% громадян. Про це свідчать результати опитування центру Разумкова з фондом "Демініціативи" імені Ілька Кучеріва", проведеного із 3-го по 9 липня, передають Патріоти України.

"Президентові України не довіряють 49% громадян, Верховній Раді України – 75%, урядові України – 72%, державному апаратові (чиновникам) – 78%", – мовиться в повідомленні. Згідно з дослідженням, високим є рівень недовіри до судової системи в цілому (77,5%), Верховного Суду (69%), місцевих судів (67,5%).

Натомість прокуратурі не довіряють 73% опитаних, Національному антикорупційному бюро (НАБУ) – 71%, Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі – 70,5%, Антикорупційному суду – 70%, Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) – 70%.

Водночас найбільше українці довіряють Збройним силам (65% опитаних), Церкві (63%), волонтерським організаціям (63%), Державній службі з надзвичайних ситуацій (53%), добровольчим батальйонам (53%), Державній прикордонній службі (52%), ЗМІ України (50%), Національній гвардії (49%), громадським організаціям (47%).

Усім іншим інститутам недовіру опитувані висловлювали частіше, ніж довіра. Так, Нацполіції не довіряють 58% опитаних (довіряють – 33%), патрульній поліції – 54% і 35% відповідно, СБУ – 56% і 31%.

Політичним партіям не довіряють 71% респондентів, профспілкам – близько 50%. Соціологи підкреслили, що українці загалом не довіряють владі, за винятком тих структур, які забезпечують оборону держави та безпеку громадян.

Крім того, помітна тенденція зниження рівня довіри до органів влади. Так, торік у грудні недовіру до президента висловили 31% громадян, а в липні 2020 уже 49% респондентів. Така ж тенденція щодо Кабміну та Верховної Ради.

Робить гучні заяви, але: Безсмертний оцінив, чи може Трамп вийти з перемовин щодо встановлення миру в Україну

субота, 26 квітень 2025, 12:45

Президент США Дональд Трамп більше не зможе вийти з переговорного процесу щодо миру в Україні без серйозних політичних наслідків. Сполучені Штати фактично зірвали підготовку до перемовин, не надавши жодного узгодженого документа, а так званий "план Тра...

"Безумовно, ми це знаємо та враховуємо": В українській розвідці назвали три головні страхи Кремля

субота, 26 квітень 2025, 11:56

Найбільшими страхами для держави-агресорки Росії є зміна влади, крах режиму диктатора Володимира Путіна, дестабілізація всередині країни та її розпад. Про це, як повідомили у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО), заявив з...