Студенти в Україні проходитимуть обов'язкову базову військову підготовку - коли запрацює нова норма

В українських університетах від 2025 року буде запроваджена базова військова підготовка, яка буде обов'язковою для студентів чоловічої статті. Така норма передбачена у законі №10449 про мобілізацію. Про це пише видання Освіта.ua, передають Патріоти України.

Так, від 2025 року базова загальновійськова підготовка включатиметься до навчальних планів закладів вищої освіти усіх форм власності, як окрема навчальна дисципліна.

"Підготовка буде проводитися з метою здобуття громадянами військово-облікової спеціальності, навичок і умінь, необхідних для виконання конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України", - пише видання.

Для проведення базової загальновійськової підготовки можуть залучатися громадські організації та об’єднання, зокрема громадські об’єднання ветеранів війни.

Жінки-студенти зможуть проходити базову загальновійськову підготовку добровільно. Від проходження базової підготовки у закладах вищої освіти всіх форм власності будуть звільнені студенти, які за станом здоров’я будуть визнані непридатними до військової служби.

Українець намагався завербувати поляка, щоб той шпигував за військовою допомогою для ЗСУ

середа, 29 травень 2024, 21:03

У Польщі судитимуть 26-річного українця, який, за даними слідства, вербував поляка для роботи на іноземну розвідку. Зокрема, він пропонував стежити за переміщенням військової допомоги для України. Про це повідомили у польській прокуратурі у середу, 29 ...

Німецький політик жорстко "пройшлася" по Шольцу, назвавши його "аутистом"

середа, 29 травень 2024, 20:44

Канцлер Німеччини Олаф Шольц має "майже аутичні риси", за словами німецької ліберальної кандидатки на виборах до ЄС Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн, передають Патріоти України. "Через три роки я зрозуміла, що у нього майже аутистичні риси, як з погляду йог...