"Створені за іншою концепцією": Коваленко розповів про нюанс з іранськими ракетами і вказав на проблеми Росії

Балістичні ракети, що поставляються Росії, такі як північнокорейські KN-23 або іранські Fateh-110 і Zolfaghar, потребують власних пускових установок. Використовувати російські пускові установки з ними неможливо, передають Патріоти України.

Про це заявив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко в коментарі OBOZ.UA. Він вважає, що у країни-агресора Росії є проблеми не лише з кількістю ракет, а й із кількістю боєприпасів, зокрема артилерійських.

"На сьогодні вони роблять вісім разів менше пострілів на добу – звичайною артилерію, – ніж вони робили в березні, квітні й навіть травні 2022 року... Це при тому, що вони отримують від Ірану та від Північної Кореї відповідну номенклатуру артилерійських боєприпасів", – заявив Коваленко.

Нестача балістичних ракет у РФ виникла наприкінці травня – на початку червня 2022 року, припустив експерт. Саме тоді окупанти почали активно використовувати С-300, щоб компенсувати нестачу ракет 9М723 (вони запускаються з оперативно-тактичних ракетних комплексів "Іскандер").

"Саме з тих часів, із того періоду, у них розпочався цей процес постійного збільшення дефіциту ракетної компоненти. Навіть зараз ми бачимо, що вони використовують під час ракетних ударів по території України, масованих або обмежених ракетних боєкомплектом з авіаційною компонентою, переважно саме ракети, які були виготовлені ось майже нещодавно, три-чотири місяці тому або навіть ще менше", – зазначив Коваленко.

Він наголосив, що для іноземних ракет російські пускові установки не підходять. "Навіть якщо ми говоримо про північнокорейські ракети КМ-23, вони відрізняються від 9М723, аналогом і копією яких вони є. Їм потрібна своя пускова установка. А іранські ракети Fateh-110 і Zolfaghar – тим паче. Вони створені за зовсім іншою концепцією. В їхню концепцію входять китайські ракети CSS-8, які фактично є ракетами С-75 радянськими, тобто модифікацією цієї ракети протиповітряної оборони, а також модифікацією оперативно-тактичної ракети ОНА-М. Це досить цікавий мікс технологій", – розповів військово-політичний оглядач.

"З іншого боку, правильно було акцентовано на тому, що ми не маємо якихось офіційних, фактичних, я навіть сказав би так, верифікованих підтверджень того, що ці ракети зараз є у Росії. Поки що ми маємо якусь інформацію, яку опублікували рейтери, але я вам скажу так: про те, що Росія отримує іранські ракети, особисто я чую із жовтня 2022-го. Тому, м'яко кажучи, спочатку треба пересвідчитись уже по факту, веріфіковано, а потім робити відповідні висновки", – додав Коваленко.

Можна рятувати сотні, якщо не тисячі життів на місяць: Україна запустила в серійне виробництво робота Ratel Н для евакуації поранених з поля бою

субота, 27 липень 2024, 15:00

Робот Ratel Н розробки Brave1 може транспортувати одразу двох поранених, він уже пройшов польові випробування та запущений у серійне виробництво. Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передають Патріоти України. "Ratel Н розро...

Шалені підйомні вже не ваблять потенційних 200-х: Росія має серйозні проблеми з набором нових контрактників - ГУР

субота, 27 липень 2024, 14:15

Росія нині має серйозні труднощі з виконанням плану набору нових контрактників. Про це заявив речник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов в ефірі телемарафону Єдині новини, передають Патріоти України. Таким чином розвідник про...