"Стимули, а не покарання": Зеленський неоднозначно висловився про прийнятий мовний закон

Лідер президентських виборів Володимир Зеленський відреагував на ухвалений парламентом законопроект про функціонування державної мови в Україні. Так, майбутній президент заявив: як тільки вступить на пост глави держави, ретельно проаналізує прийнятий Радою закон, повідомляють Патріоти України.

Верховна Рада 278 голосами підтримала законопроект №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Цей закон змінить мовну політику та умови її реалізації в країні. Зокрема, за порушення норм закону передбачені адміністративні покарання.

На прийняття Радою цього історичного закону вже відреагував переможець президентських виборів Володимир Зеленський. Він не привітав українців із ухваленим рішенням, а лише пообіцяв ретельно проаналізувати документ.

Важко спрогнозувати наслідки ухвалення цього закону – остаточний його текст, з урахуванням усіх поправок, наразі недоступний. Після мого вступу на посаду президента буде зроблений ретельний аналіз цього закону, щоб пересвідчитися, що в ньому дотримані всі конституційні права та інтереси всіх громадян, – наголосив Зеленський на своїй Facebook-сторінці.

Окрім того, він зауважив, що наразі питання полягає у методах, за допомогою яких українську мову узаконюють в країні. "Моя принципова позиція – держава має сприяти розвитку української мови шляхом створення стимулів і позитивних прикладів, а не заборон і покарань, ускладненням бюрократичних процедур, множенням кількості чиновників замість їхнього скорочення", – додав він. За словами Зеленського, законопроект про державну мову розглядався під час виборчого циклу, що зробило його заручником політичної риторики.

Помічник Зеленського посилено спілкується з Сурковим та Козаком, - Безсмертний (відео)

неділя, 17 листопад 2019, 13:58

Андрій Єрмак створив підстави для підриву довіри до України на міжнародній арені. Помічник президента України Андрій Єрмак має контакти з російським віце-прем’єром українського походження Дмитром Козаком, відповідальним за політику Путіна на Донбасі Вл...

Повернення з полону: Захоплені росіянами кораблі ВМСУ вже взяли курс на рідну Одесу (фото)

неділя, 17 листопад 2019, 12:57

Першим причал Керченського морвокзалу залишив буксир "Яни Капу". Захоплені українські військові катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також буксир «Яни Капу», в супроводі російської берегової охорони 17 листопада вивели з акваторії «Генмола» в Керчі, пере...