Сумніви не зникли? Українці оцінили корисність "безпекових угод", підписаних з різними країнами світу

Переважна більшість українців (65%) вважають, що безпекові угоди, підписані з різними країнами світу, є корисними для зміцнення обороноздатності України, передають Патріоти України.

"Водночас важливо врахувати, що з них вважають дуже корисними - 18%, а решта 47% вважають скоріше корисними (тобто у більшості ставлення стримано-обережне)", - зазначають соціологи.

При цьому 27% українців стверджують, що ці угоди або не мають впливу на обороноздатність, або взагалі є некорисними.

Українці оцінили корисність "безпекових угод", підписаних з різними країнами світу

За даними опитування, 13% українців вважають, що безпекові угоди дозволять отримати все необхідне для визволення всіх територій і відсічі російській агресії в майбутньому. Ще 27% вважають, що ці угоди дозволять щонайменше стримувати ворога на нинішній лінії фронту і, можливо, визволити окремі території. Тобто загалом на думку 40% безпекові угоди здатні щонайменше стримувати ворога.

Водночас 51% українців вважають, що Україна отримає недостатню підтримку для ефективної протидії Росії.

Українці оцінили корисність "безпекових угод", підписаних з різними країнами світу

Коментар КМІС

Як зазначив заступник директора КМІС Антон Грушецький, оскільки фундаментальним є запит на безпеку, важливо, щоб самі українці вірили, що параметри домовленостей України із партнерами (нинішні та майбутні) дійсно створюють умови, коли можна почувати у себе у принаймні відносній безпеці.

"Наразі ж серед українців є чималі сумніви", - сказав він.

На його думку, в умовах неможливості зараз членства в НАТО Україна може лише покладатися на безпекові угоди.

"Важко критикувати українців за обережність та сумніви. Українці пам’ятають сумнозвісний Будапештський меморандум, недостатньо своєчасну та в недостатній номенклатурі допомогу після повномасштабного вторгнення, залежність допомоги України від внутрішньої політики країн-партнерів", - констатував соціолог.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне опитування упродовж 16-22 травня 2024 року. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України.

Нагадаємо, 12 січня 2024 року Україна та Велика Британія підписали безпекову угоду, першу з таких угод у рамках декларації G7. Угода передбачає значну військову, фінансову та дипломатичну підтримку України.

Москву чекає пекельне літо: Генерал Бундесверу розповів, коли перша партія українських далекобійних ракет, профінансованих Німеччиною, надійде у розпорядження ЗСУ

субота, 12 липень 2025, 18:44

Загальна кількість таких ракет досягне "тризначних показників" уже найближчими місяцями, стверджує Крістіан Фройдінг. Вже до кінця липня ЗСУ отримають на озброєння перші українські ракети великої дальності, виробництво яких профінансувала Німеччина. Пр...

Путін кидає на м'ясо все що може: Кремль довів число окупаційних сил на українських фронтах до нового рекорду - військова розвідка

субота, 12 липень 2025, 18:26

Станом на початок липня країна-агресор Росія залучила до геноцидної війни проти України понад 700 тисяч військоволужбовців. Це новий рекорд. Про це напередодні повідомила LIGA.net з посиланням на дані Служби зовнішньої розвідки (СЗР) України, передають...