"Сумно дивитися на це все": Україна обурена "подвійними стандартами" США щодо підтримки ЦАХАЛ і ЗСУ

Україна обурена безкомпромісною підтримкою Ізраїлю з боку США і називає це «подвійними стандартами», оскільки Штати відмовляються збивати російські ракети та дрони над Україною, як роблять це на Близькому Сході. Про це пише Politico, передають Патріоти України.

Цього тижня США розгорнули передову систему ППО THAAD для захисту Ізраїлю від іранських балістичних ракет. Однак Україні не надають жодної допомоги подібного рівня попри те, що вона щодня зазнає атак російських безпілотників, ракет і бомб, ідеться в матеріалі.

Причиною є те, що у РФ є ядерна зброя, тому США бояться ескалації з Москвою.

«Жорстка відповідь, яку українці, можливо, не захочуть почути, але, на жаль, вона вірна, полягає в тому, що ми можемо піти на ризик збити іранські ракети над Ізраїлем, не спровокувавши прямої війни з Тегераном, що може призвести до ядерної війни. Набагато більше ризику — з Росією», — сказав Politico високопоставлений помічник Сенату США, який працює над політикою щодо України.

Два чиновники адміністрації Джо Байдена підтвердили це. Білий дім побоюється, що відправлення американських військ в Україну для збиття російських ракет може спровокувати пряме військове зіткнення між двома провідними ядерними державами світу «з потенційно апокаліптичними наслідками».

«Сумно дивитися на все це як громадянину України, коли заради запобігання ескалації з боку Москви приносять у жертву твою країну і твоїх громадян», — заявив науковий співробітник Українського національного інституту стратегічних досліджень Микола Бєлєсков.

Київ хоче, щоб Польща і Румунія допомагали збивати російські цілі над західною Україною. Цей варіант обговорюється, але країни поки що не змінюють свою політику, йдеться у статті. Польща заявляє, що не діятиме без повної підтримки всього альянсу НАТО.

При цьому два українські офіцери ППО, які говорили на умовах анонімності, пояснюють, що Штатам легше захистити небо над Ізраїлем, оскільки це невелика країна, і Америка може використовувати корабельні системи ППО. Водночас Україна — величезна і недоступна для західних флотів: її союзникам потрібно буде розмістити ППО на західному кордоні країни, з якого вони зможуть захищати тільки прилеглу територію.

«Члени НАТО, що входять до повітряної оборони України, повинні будуть зробити набагато більший внесок із більшим ризиком „вступити у війну“ заради невизначених вигод. Ціна також буде вищою, оскільки частота російських атак набагато вища, ніж спроби Ірану завдати прямих ударів по Ізраїлю», — сказав директор з військових наук у Лондонському Королівському об'єднаному інституті оборонних досліджень Метью Севілл.

Проте розчарування України зростає, оскільки адміністрація Байдена не робить достатньо, щоб допомогти Києву зупинити російські атаки, пише Politico. Йдеться про повільні постачання зброї й заборону на використання далекобійних ракет для ударів по російській території.

За даними видання, американським чиновникам відомо про зростаюче невдоволення Києва. Вони заявили, що працюють над новими поставками зброї, які, як вони сподіваються, розвіють обурення.

Пускають у хід усе: РФ у Криму використовує для військових цілей стару базу підводних човнів, яка працювала як музей, - "Атеш"

понеділок, 20 січень 2025, 18:39

Російські загарбники в тимчасово окупованому Криму посилюють морські інженерні загородження у Балаклавській бухті для захисту від ДРГ, а також використовують стару базу підводних човнів для військових цілей. Про це інформує партизанський рух "Атеш", пе...

"Ми бачимо заяви": За кілька годин до інавгурації Трампа Путін провів "незвичайну" нараду

понеділок, 20 січень 2025, 18:09

За кілька годин до інавгурації президента США Дональда Трампа кремлівський очільник Володимир Путін провів "незвичайну" нараду із постійними членами Ради безпеки Росії. Про це передає "Агентство.Новости", передають Патріоти України. "Незвичайною" нарад...