Суперзброя "Холодної війни": Росія знову спустила на воду екраноплан "Лунь"

При гострій нестачі нових технологій недоімперія намагається лякати "радянськими консервами", котрі в свій час наробили багато галасу, на кшталт "летючого авіаносця" розробки 1960-80 років. Проект закрили через велику коштовність навіть для СРСР.

Росія знову спустила на воду ракетний корабель-екраноплан проєкту 903 «Лунь», повідомляють Патріоти України з посиланням на на оприлюднений росіянами фотознімок. Це відбулось вперше з 1990-х років коли екраноплан поставили у сухий док та законсервували.

Наразі величезне судно, розміром з Боїнг-737, котре здатне на крейсерській швидкості відриватись від води на метр, чи трохи більше за технологією "повітряної подушки", спустили для транспортування на вічну стоянку в місті Дербент в Дагестані, де він має стати частиною експозиції місцевого парку «Патриот».

Акт прийому передачі корабля-екраноплану було підписано 24 січня 2020 року між міським головою міста Дербент у Дагестані та командуванням Каспійської флотилії ВМФ Росії, де знаходився на балансі корабель-екраноплан проєкту 903 «Лунь».

Корабель-екраноплан проєкту 903 «Лунь» на воді у липні 2020 року Фото: Reddit

Розробка проєкту корабля-екраноплану велась з початку 70-х років на основі конструкції та аеродинамічної компоновки екраноплана серії КМ.

Заклали екраноплан «Лунь» в 1983-у році на дослідному заводі «Волга», що знаходився у місті Горькій. Вперше на воду екраноплан «Лунь» спустили 16 липня 1986 року з подальшим транспортуванням для випробувань у місті Каспійськ.

В березні 1987 року розпочались конструкторські ходові випробування, а у липні 1989 року заводські. 26 грудня 1989 року завершились державні випробування, а вже у 1990 році екран було передано в дослідну експлуатацію, яка завершилась в 1991 році.

Корабель-екраноплан проєкту 903 «Лунь» на зберіганні Фото з відкритих джерел

«Лунь» була озброєна 6-ма пусковими установками 3М-80 «Москит», а зброя самозахисту дві 23-мм артилерійські установки УКУ-9К-502-II.

Україна отримала можливість гарантувати звільнення ЗАЕС - Зеленський

четвер, 28 вересень 2023, 23:41

Україна увійшла до складу Ради керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Це дозволить впливати на рішення, які обов’язкові для виконання усіх членів цієї організації. Про це повідомив у традиційному вечірньому зверненні у четвер, 28 ...

Міноборони Білорусі звинувачує польський військовий вертоліт у вторгненні на територію країни, у Польщі відреагували

четвер, 28 вересень 2023, 23:15

У Міноборони Білорусі заявили, що 28 вересня о 15:02 засобами радіолокаційного виявлення ВПС та військ ППО було зафіксовано наближення повітряного судна Польщі до білоруського кордону. Про це повідомляє видання Zerkalo, передають Патріоти України. За і...