Росія знову спустила на воду ракетний корабель-екраноплан проєкту 903 «Лунь», повідомляють Патріоти України з посиланням на на оприлюднений росіянами фотознімок. Це відбулось вперше з 1990-х років коли екраноплан поставили у сухий док та законсервували.
Наразі величезне судно, розміром з Боїнг-737, котре здатне на крейсерській швидкості відриватись від води на метр, чи трохи більше за технологією "повітряної подушки", спустили для транспортування на вічну стоянку в місті Дербент в Дагестані, де він має стати частиною експозиції місцевого парку «Патриот».
Акт прийому передачі корабля-екраноплану було підписано 24 січня 2020 року між міським головою міста Дербент у Дагестані та командуванням Каспійської флотилії ВМФ Росії, де знаходився на балансі корабель-екраноплан проєкту 903 «Лунь».
Розробка проєкту корабля-екраноплану велась з початку 70-х років на основі конструкції та аеродинамічної компоновки екраноплана серії КМ.
Заклали екраноплан «Лунь» в 1983-у році на дослідному заводі «Волга», що знаходився у місті Горькій. Вперше на воду екраноплан «Лунь» спустили 16 липня 1986 року з подальшим транспортуванням для випробувань у місті Каспійськ.
В березні 1987 року розпочались конструкторські ходові випробування, а у липні 1989 року заводські. 26 грудня 1989 року завершились державні випробування, а вже у 1990 році екран було передано в дослідну експлуатацію, яка завершилась в 1991 році.
«Лунь» була озброєна 6-ма пусковими установками 3М-80 «Москит», а зброя самозахисту дві 23-мм артилерійські установки УКУ-9К-502-II.
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 09.05.25 орієнтовно склали:
Китайські дослідники під керівництвом відомого фахівця з лазерів Лі Сяо, також відомого як «Божевільний Лі», розробили компактний пристрій, що дає змогу оснащувати невеликі безпілотники потужними лазерними променями для різання металу. Це проривне ріше...