Сусіди-союзники усвідомлюють небезпеку для континенту: Європі доведеться компенсувати Україні втрату американської підтримки, - Пісторіус

Наразі європейські країни-партнери активно обговорюють шляхи вирішення проблеми оборони України, що виникла через конфлікт адміністрації Байдена з республіканською більшістю в Конгресі США

Європа чітко усвідомлює, що саме їй доведеться компенсувати Україні поставки американської зброї, заблоковані республіканцями в Конгресі. Зараз країни-партнери активно обговорюють це питання, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус виданню Welt.

За його словами, партнери розглядають "найгірший сценарій", коли ситуація на фронті в Україні стає дедалі складнішою через нестачу боєприпасів, а республіканці у США продовжують блокувати допомогу.

"Звичайно, ми говоримо про це. Ми усвідомлюємо, що рано чи пізно нам, імовірно, доведеться компенсувати те чи інше, що може більше не надходити з Вашингтона", – сказав Пісторіус, вочевидь натякаючи на повернення Трампа до Білого дому.

Голова оборонного відомства ФРН попередив, що компенсувати американську підтримку буде складно, адже за деякими видами зброї європейській промисловості потрібно більше часу на відновлення виробництва.

При цьому Пісторіус наголосив, що нарощувати виробництво європейцям доведеться у будь-якому разі, адже потрібно посилювати європейські армії для захисту від Росії.

"Зараз у нас є приблизно п’ять-вісім років, за які ми маємо наздогнати – і в збройних силах, і в промисловості, і в суспільстві. Зараз Путін значно збільшує виробництво озброєнь у Росії", – сказав він.

Також Пісторіус закликав сприймати серйозно російську загрозу для країн Балтії, Грузії та Молдови.

"Це не просто брязкання зброєю. Наприкінці цього десятиліття може бути небезпечно. Але до того часу ми будемо готові до цього", – сказав він і констатував, що європейці повинні посилити гарантування безпеки на своєму континенті, не покладаючись цілком на США.

Торгівля рублем подвоїлась: Стало відомо, як Казахстан допомагає Кремлю обходити санкції

четвер, 26 вересень 2024, 23:40

Через санкції США проти Росії значно зросли обсяги торгівлі юанем і рублем у Казахстані, оскільки російські банки використовують казахські фінансові ринки для валютних операцій з Китаєм. Обсяги торгівлі юанем і рублем подвоїлися, а Казахстан стає важли...

Чи застосує Росія ядерну зброю? Путін намагається викликати нову хвилю паніки, - аналітики

четвер, 26 вересень 2024, 22:55

Росія навряд застосує ядерну зброю, а президент РФ Володимир Путін намагається викликати нову хвилю паніки у західних лідерів внесенням змін до ядерної доктрини. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), передають Патріоти У...