
Російська влада вийшли на стежку війни з іноземними інтернет-платформами, зробивши ще один крок у бік «суверенного рунета» з ізоляцією країни від світової мережі. за відмову видаляти інформацію на вимогу Роскомнагляду. Штраф для Facebook склав 2 млрд рублів, а для Google - 7,2 млрд рублів, що вчетверо перевищує річний прибуток останнього (1,7 млрд рублів, згідно з даними СПАРК).
Зупинятись РКН не планує. Відносно компаній Google і Meta можуть бути складені нові адміністративні протоколи про повторне видалення забороненого в РФ контенту, оскільки вони не видалили більше 4,6 тисяч матеріалів, заявили у відомстві.
Мільярдні штрафи охоплюють лише «малу частину масиву контенту, що порушує російське законодавство», цитує «Інтерфакс» заяву РКН. У випадку, якщо штрафи не будуть сплачені, проти Google можуть бути застосовані примусові заходи, включаючи уповільнення трафіку і повне блокування, заявив голова комітету Держдуми з інформаційної політики Олександр Хінштейн.
Він додав, що розміри штрафу було вираховано, виходячи з даних ФНП з російського обороту Google. «Наш закон не встановлює, де, у яких країнах обчислюється оборотний штраф. Теоретично суд міг би призначити Google оборотний штраф від загального обороту та за межами Російської Федерації», - заявив Хінштейн.
Роскомнагляд ще минулого року розпочав підготовку до можливого уповільнення сервісів Google, включаючи відеохостинг Youtube. Як повідомляв РБК, РКН запитував у операторів зв'язку інформацію щодо використання серверного обладнання Google Global Cache (GGC). Це ключові інфраструктури Google, які найближче знаходяться до користувачів - у мережі локальних операторів. На цих серверах зберігається популярний контент, що прискорює доступ до сервісів Google: YouTube, Google Maps, Google Play.
Без GGC контент, що запитується користувачами, надходить безпосередньо з серверів Google, а потік стає помітно повільнішим, що особливо чутливе для відео (YouTube). Роскомнагляд пояснював тоді, що проводить перевірку фактів встановлення серверів GGC на відповідність закону про «суверенний інтернет», а також проконтролює навантаження на мережі, що виникає через ці вузли. Представник відомства додав, що процедура є необхідною для оцінки стійкості єдиної мережі електрозв'язку.
"Держава збирає інформацію, де встановлювати обладнання в рамках закону про суверенний інтернет і як це реалізувати, щоб фільтрувати у тому числі трафік, що проходить через Google Global Cache", - стверджувало джерело РБК.
Російський диктатор Володимир Путін поскаржився, що Захід зневажливо ставиться до державних інтересів Росії. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на російське державне пропагандистське агентство ТАСС. За його словами, головні протиріччя мі...
Президент Ірану Масуд Пезешкіан отримав поранення під час ізраїльського авіаудару, який було спрямовано проти засідання Вищої ради нацбезпеки країни. Про це повідомили місцеві ЗМІ, передають Патріоти України з посиланням на The Telegraph. Зазначається,...