Перед Об'єднавчим Собором було чітко сказано, що з жовтня 2018 року, після Синодального рішення Константинополя, відмінено акт 1686 року про тимчасове входження Київської митрополії під юрисдикцію Москви. Про це в інтерв'ю говорить релігієзнавець Олександр Саган, передають Патріоти України.
"Усі православні клірики, які діють в Україні, опинились на канонічній території Константинопольського патріарха. Усіх їх він, як Предстоятель церкви, запросив, згідно до канонів, на Об'єднавчий собор. Але була умова: хто не прийде, той самоусувається від ПЦУ та знаходиться на чужій канонічній території. Тому після Об'єднавчого собору Онуфрій, згідно православних канонів, перестав бути правлячим православним митрополитом Київським, а став просто митрополитом у Києві. Лист Варфоломія від 30 жовтня просто підтверджує статус-кво", - пояснює експерт.
Служителі Московського патріархату є священиками чужої церкви, які діють на канонічній території ПЦУ, наголошує Олександр Саган. "Верховна Рада України прийняла навіть спеціальний закон, за яким Українська Православна Церква зобов'язана змінити назву – повинна чітко вказати свою юрисдикційну належність, як це й було у її Статуті до 2007 року. Тобто мають іменуватися "Українською православною церквою Московського патріархату", бо не є українською і входять у структуру Московського патріархату. Проте юристи УПЦ МП старанно блокують реалізацію цієї законодавчої норми", - додає він.
Президент США Дональд Трамп ризикує зробити «історичну помилку», якщо мирні переговори щодо України призведуть до того, що Америка визнає претензії РФ на Крим та інші окуповані українські території. Про це заявив уповноважений представник польського ур...
"У Трампа намагаються потихеньку підтискати на Путіна, аби той таки погодився на припинення вогню Звісно, цей тиск обережний, зовсім не той, який чиниться на союзників США, і зокрема на Україну, але було б нечесно його не помічати", - пише у своєму бло...