"Святії скрепи" і "сивий мерин Путіна": "Створення ПЦУ прямо продиктоване США", - Лавров

Відповідальність за створення нібито "розкольницької і безправної церковної структури" - Православної церкви України (ПЦУ) - насамперед "несе офіційна влада США". Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв'ю російському федеральному телеканалу з нагоди 55-річчя митрополита РПЦ Іларіона (Алфеєва), повідомляють Патріоти України з посиланням на російські ЗМІ.

Лавров заявив: "На поверхні це підноситься як рух за те, щоб кожен православний народ мав право вибору. Ми всі прекрасно знаємо, як створювалася Православна церква України. Це не просто ініціатива Константинопольського патріарха Варфоломія. Вона прямо продиктована США. Вони, за великим рахунком, цього не приховують".

Він продовжив: "Спеціальний посланник із питань свободи віросповідання, призначений за минулої адміністрації США, робив речі, прямо протилежні своєму мандату: підривав свободу віросповідання, нав’язуючи організаційні параметри, висловлюючись бюрократичною мовою, різним помісним церквам. Руйнуючи єдність православних Росії та України, створюючи там розкольницьку, безправну, по суті справи, церкву".

Як заявив російський міністр, те ж саме відбувається щодо "канонічної території Сербської православної церкви".

За його словами, у Росії нібито є чітке розуміння того, що "дії Константинополя, які безпосередньо маніпулюються із Вашингтону, не мають нічого спільного з ідеалами православ’я, з тими традиціями, на основі яких завжди було організовано взаємодію помісних церков".

Чим більше Путін вдаватиметься до ескалації в Україні, тим активніше проти нього виступатиме Китай, - дипломат

понеділок, 26 вересень 2022, 9:07

Дипломат, колишній радник держсекретаря Сполучених Штатів, ексдиректор у справах Європи та Євразії у Раді національної безпеки США Метью Брайза вважає, що Китай хоче стабільності, а ескалація війни в Україні підриває економічну та політичну стабільніст...

РФ підбила підсумки "референдумів" про включення "Л/ДНР" ще на початку вересня - аудіоперехоплення СБУ

понеділок, 26 вересень 2022, 8:59

Російські окупанти сфабрикували "результати" псевдореферендумів на окупованих територіях України ще на початку вересня. Причетні до організації "волевиявлення" розповідають рідним, що ще тоді "всі документи було підписано" і що захоплені українські рег...