"Свої люди": Компанії, пов’язані з Аваковим, всупереч порушень, отримали дозволи на видобуток золота, - "Схеми" (відео)

Спецдозволи на видобування золота і танталу отримали компанії, пов’язані з міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим. Це при тому, що при подачі документів була порушена процедура. Про це йдеться у програмі "Схеми", передають Патріоти України.

Розслідування стосується компаній “Ліна Майн Мінералз” і “Таурус Інфініті”. У минулому році Держслужба геології та надр надала їм право видобувати благородний метал в Клінцевському золотому рудовищі, а також на ділянці танталових руд рудовища Мостове, що в Кіровоградській області. Процедуру подачі документів порушили обидві фірми.

1 і 3 липня, за даними журналістів, вони подали відповідні заяви без встановленого “Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами” переліку документів. В наданих пакетах були відсутні звіти про вплив на навколишнє середовище і про обговорення планів з громадськістю. Громадські обговорення відбулися, проте вже після звернень до Держгеонадр. Крім того, до обговорення були допущені не всі місцеві жителі з числа тих, хто хотів взяти участь в заходах.

У службі визнали факт прийняття заяв без повного пакету документів за кілька днів до того, як правила, що дозволяють чинити так, вступили в силу. При цьому пояснили, що дозволи були видані 10 липня. В цей момент вже діяли норми, згідно з якими документи можна подавати пізніше.

За словами юриста “Інституту розвитку регіональної преси” Оксани Максименюк, мова йде про порушення законодавства, оскільки закон не має зворотної дії. Співзасновники названих компаній Олександр Настенко і Віталій Якименко вважаються людьми, пов’язаними з давнім бізнес-партнером Авакова – Ігорем Котвицьким.

Крім того, син Якименко – Павло – нардеп від пропрезидентської партії «Слуга народу», входить до складу парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування. Ні батько, ні син Якименко коментувати ситуацію не стали. У свою чергу в прес-службі глави МВС стверджують, що Аваков з Настенко і Якименко ніяк не пов’язаний.

Хіти тижня. Плювок в обличчя українцям: Нардеп Рабинович показав, як відпочиває у Москві (фото)

понеділок, 17 лютий 2020, 9:00

Одіозний політик відправився до своєї внучки, яка живе разом з дочкою в столиці РФ. Одіозний нардеп Вадим Рабинович опублікував знущальний пост з Москви, показавши фотографії прогулянки по Красній площі. При цьому він заявив, що до нього ставляться доб...

Скільки українців готові вийти на новий Майдан і взяти в руки зброю: Соціологи оприлюднили дані

понеділок, 17 лютий 2020, 8:24

Центр соціальних та маркетингових досліджень Socis у лютому 2020 року поцікавився, в якій формі українці готові захищати свою громадянську або політичну позицію, передають Патріоти України. Згідно з результатами цього опитування, більшість українців - ...