"Свої люди": Компанії, пов’язані з Аваковим, всупереч порушень, отримали дозволи на видобуток золота, - "Схеми" (відео)

Спецдозволи на видобування золота і танталу отримали компанії, пов’язані з міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим. Це при тому, що при подачі документів була порушена процедура. Про це йдеться у програмі "Схеми", передають Патріоти України.

Розслідування стосується компаній “Ліна Майн Мінералз” і “Таурус Інфініті”. У минулому році Держслужба геології та надр надала їм право видобувати благородний метал в Клінцевському золотому рудовищі, а також на ділянці танталових руд рудовища Мостове, що в Кіровоградській області. Процедуру подачі документів порушили обидві фірми.

1 і 3 липня, за даними журналістів, вони подали відповідні заяви без встановленого “Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами” переліку документів. В наданих пакетах були відсутні звіти про вплив на навколишнє середовище і про обговорення планів з громадськістю. Громадські обговорення відбулися, проте вже після звернень до Держгеонадр. Крім того, до обговорення були допущені не всі місцеві жителі з числа тих, хто хотів взяти участь в заходах.

У службі визнали факт прийняття заяв без повного пакету документів за кілька днів до того, як правила, що дозволяють чинити так, вступили в силу. При цьому пояснили, що дозволи були видані 10 липня. В цей момент вже діяли норми, згідно з якими документи можна подавати пізніше.

За словами юриста “Інституту розвитку регіональної преси” Оксани Максименюк, мова йде про порушення законодавства, оскільки закон не має зворотної дії. Співзасновники названих компаній Олександр Настенко і Віталій Якименко вважаються людьми, пов’язаними з давнім бізнес-партнером Авакова – Ігорем Котвицьким.

Крім того, син Якименко – Павло – нардеп від пропрезидентської партії «Слуга народу», входить до складу парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування. Ні батько, ні син Якименко коментувати ситуацію не стали. У свою чергу в прес-службі глави МВС стверджують, що Аваков з Настенко і Якименко ніяк не пов’язаний.

З архіву ПУ. Ополченка в тилу Хунти: "Ви знаєте, про що розповідають вчителі на уроках історії в Одесі? Знайомтесь, Людмила Маріуца", - активіст (відео)

неділя, 27 вересень 2020, 23:55

Вчитель історії в українській школі поділяє погляди фаната «апалченцов» та антидержавних лозунгів. "Ви знаєте про що розповідають вчителі на уроках історії в Одесі? Знайомтесь, героїня сьогоднішнього допису - Людмила Маріуца. Вона викладає історію у шк...

З архіву ПУ. ​Перший "бунт на кораблі" "зеленої команди": Як "слуги" не схотіли ставати рабами

неділя, 27 вересень 2020, 23:30

Мажоритарники, котрі балотувалися від "Слуги народу" як більш незалежні відносно списочників першими "показали зуби". Патріоти України пропонують ознайомитись з публікацією Павла Вуєця з аналізом того, що сталося у сесійній залі Ради 12 вересня 2019 ро...