"Сволота та антисемітська свиня": Чому Путін так розлютився на Польщу, все через "вершину цинізму"?

Четвертий Рейх боїться світового визнання його спорідненості з режимом Гітлера, проти котрого "діди воювали"

У підсумкових заявах про 2019 рік у висловлюваннях Володимира Путіна вирізнялася одна тема: Польща та її роль у Другій світовій війні, зазначають Патріоти України. За останні сім днів президент Росії згадував про це щонайменше п'ять разів на ключових нарадах — деякі з них мали мало спільного з історією чи зовнішньою політикою.

У незвичному емоційному спалаху на колегії Міністерства оборони 24 грудня Путін назвав посла Польщі в нацистській Німеччині "сволотою та антисемітською свинею".

Через дві години російський президент знову підняв цю тему на зустрічі з лідерами парламенту. Спікер Держдуми В'ячеслав Володін подякував Путіну і зажадав вибачень від Польщі.

Наступного дня президент Путін провів традиційну підсумкову зустріч з ключовими російськими бізнесменами.

За даними російського видання журналу Forbes, він також "здивував усіх тим, наскільки глибоко він занурився в історичні матеріали, що стосуються початку Другої світової війни та позицій Польщі".

Він також планує написати статтю на цю тему. Але чому раптом це стало цікавити Росію?

Путінській критиці Польщі передувала резолюція Європейського парламенту. Документ звинуватив і Радянський Союз, і нацистську Німеччину у розв'язанні Другої світової війни.

Для російського президента порівняння цих двох держав є "вершиною цинізму", і він знову вдався до улюбленої практики використати ситуацію на свою користь, звинувативши когось іншого, а саме - Польщу.

Радянський Союз часто звинувачували у намірах поділити Польщу разом із нацистською Німеччиною після підписання пакту про ненапад з Гітлером (відомого як пакт Молотова-Ріббентропа).

Але чому Путіна обурюють звинувачення проти країни, якої вже не існує?

Угоду між Німеччиною та СРСР, відому як пакт Молотова-Ріббентропа, підписали у 1939 році

Це також ключова можливість для президента Путіна узаконити себе як наступника радянської імперії та свою експансіоністську зовнішню політику. Тож Кремль сприймає будь-яку критику того, що в Росії називають Великою Перемогою, як напад на себе.

Звичайно, жодне з цих пояснень не є достатньою підставою для того, щоб Польща прийняла звинувачення на свою адресу, які вона назвала "фальшивим наративом".

Ця тема є дуже чутливою у Польщі. З 2018 року звинувачення польського народу та Польщі у співучасті у злочинах нацистів є кримінальним правопорушенням. Після протестів закон пом'якшили, змінивши кримінальне правопорушення на цивільне. Перемога СРСР у Другій світовій війні — один із найшанованіших стовпів російської державної ідеології. І вже понад 70 років її щороку відзначають з великою помпезністю і пафосом.

Чергове порушення Женевських конвенцій: Біля Вугледара окупанти розстріляли п’ятьох полонених бійців ЗСУ (фото)

п’ятниця, 22 листопад 2024, 19:41

Російські окупанти під час штурмових дій поблизу Вугледара Донецької області розстріляли п’ятьох беззбройних українських захисників, які здалися в полон. Воєнний злочин було скоєно ще 5 жовтня. Про це повідомили у пресслужбі Офісу Генпрокурора, передаю...

"Це вражаючі кадри": так звана "друга армія світу" наступає в Україні на "Ладах", бо немає бронетехніки – Bild

п’ятниця, 22 листопад 2024, 18:52

На нові кадри з передової, які з’явилися в Мережі, звернув увагу експерт Bild з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке, передають Патріоти України. . На одному з відео зображено, як четверо російських окупантів пішли на штурм українських позицій під Пок...