У підсумкових заявах про 2019 рік у висловлюваннях Володимира Путіна вирізнялася одна тема: Польща та її роль у Другій світовій війні, зазначають Патріоти України. За останні сім днів президент Росії згадував про це щонайменше п'ять разів на ключових нарадах — деякі з них мали мало спільного з історією чи зовнішньою політикою.
У незвичному емоційному спалаху на колегії Міністерства оборони 24 грудня Путін назвав посла Польщі в нацистській Німеччині "сволотою та антисемітською свинею".
Через дві години російський президент знову підняв цю тему на зустрічі з лідерами парламенту. Спікер Держдуми В'ячеслав Володін подякував Путіну і зажадав вибачень від Польщі.
Наступного дня президент Путін провів традиційну підсумкову зустріч з ключовими російськими бізнесменами.
За даними російського видання журналу Forbes, він також "здивував усіх тим, наскільки глибоко він занурився в історичні матеріали, що стосуються початку Другої світової війни та позицій Польщі".
Він також планує написати статтю на цю тему. Але чому раптом це стало цікавити Росію?
Путінській критиці Польщі передувала резолюція Європейського парламенту. Документ звинуватив і Радянський Союз, і нацистську Німеччину у розв'язанні Другої світової війни.
Для російського президента порівняння цих двох держав є "вершиною цинізму", і він знову вдався до улюбленої практики використати ситуацію на свою користь, звинувативши когось іншого, а саме - Польщу.
Радянський Союз часто звинувачували у намірах поділити Польщу разом із нацистською Німеччиною після підписання пакту про ненапад з Гітлером (відомого як пакт Молотова-Ріббентропа).
Але чому Путіна обурюють звинувачення проти країни, якої вже не існує?
Це також ключова можливість для президента Путіна узаконити себе як наступника радянської імперії та свою експансіоністську зовнішню політику. Тож Кремль сприймає будь-яку критику того, що в Росії називають Великою Перемогою, як напад на себе.
Звичайно, жодне з цих пояснень не є достатньою підставою для того, щоб Польща прийняла звинувачення на свою адресу, які вона назвала "фальшивим наративом".
Ця тема є дуже чутливою у Польщі. З 2018 року звинувачення польського народу та Польщі у співучасті у злочинах нацистів є кримінальним правопорушенням. Після протестів закон пом'якшили, змінивши кримінальне правопорушення на цивільне. Перемога СРСР у Другій світовій війні — один із найшанованіших стовпів російської державної ідеології. І вже понад 70 років її щороку відзначають з великою помпезністю і пафосом.
Голова фракції "Альтернативи для Німеччини" у земельному парламенті Баварії Катрін Ебнер-Штайнер заявила, що українських біженців потрібно негайно вислати з країни. За її словами, громадяни України повинні повернутися додому "вже зараз". Про це пише Sü...
Служба безпеки затримала у Києві високопосадовця, який причетний до фінансування війни РФ проти України. За матеріалами справи, ним виявився директор департаменту супроводження інформаційних систем одного з найбільших банків України. Про це повідомляє ...