"Силовики перестануть виконувати накази": Як Путін втратить владу

Варіант із захопленням влади військовими в Росії практично виключений.
Валерій Соловей. Фото: 24СМИ.

У випадку розростання протестів в Росії і прямого повстання проти Володимира Путіна, існує ймовірність що силові структури вийдуть з-під контролю Кремля і перестануть підкорятися наказам. Про це розповів історик і політолог Валерій Соловей, передають Патріоти України.

"Я думаю, що спроба зберегти владу відбудеться, але вона буде невдалою. Бо лояльність силових структур знижується і знижуватиметься дуже швидко. Я маю на увазі не генералів, а тих, у кого звання нижче полковника. Деякі накази вони виконувати не стануть", - зазначив Соловей.

У той же час, на сторону народу поліція теж не перейде. "Думаю, поліція займе нейтральну позицію. І будуть разом з Росгвардією саботувати накази керівництва. Знаєте, такий собі італійський страйк – а дайте нам письмовий наказ, у нас нема палива, десь зникли дубинки, всі бійці захворіли дизентерією. В Україні такі речі теж відбувалося – відсторонитися і не виконувати небезпечні для себе накази", - нагадав політолог.

Варіант із захопленням влади військовими в Росії практично виключений, оскільки, за словами Солов'я: "російські військові - конформісти. І вони дуже трусливі". У разі якщо політична криза все ж станеться, експерт прогнозує досить мирний вихід з неї. Він вважає, що Путін може почати віддавати накази про стрілянину по демонстрантах, однак їх не виконуватимуть.

"Він може почати віддавати накази, але їх не будуть виконувати. Ось це буде вирішальна демонстрація політичної кризи, розвалу системи держуправління. А є деякі накази, які – уже зараз видно – не будуть виконані. Наприклад, відкрити вогонь по протестувальниках. Тобто наказ буде "спущений", начальник Росгвардії передасть генералам, генерали – підлеглим. А ті відмовляться", - прогнозує Соловей.

В цьому випадку, президент Росії буде змушений йти на переговори. "І буде дуже добре, якщо з ним взагалі підуть на переговори. Тому що в такій ситуації він виявляється беззахисним", - резюмував політолог.

Джерело: Апостроф

Хіти тижня. "Війна Вірменії з Азербайджаном стане катастрофою для зовнішньої політики РФ", - військовий оглядач

четвер, 6 серпень 2020, 3:00

В обох країнах накопичений вибуховий потенціал взаємної ненависті, взаємного озлоблення... Російський військовий оглядач Олександр Гольц розповів, як загострення ситуації між Вірменією і Азербайджаном може обернутися крахом для російської зовнішньої по...

Мігранти побилися із Росгвардією: На кордоні РФ і Казахстану сталися зіткнення (відео)

середа, 5 серпень 2020, 22:30

Сотні мігрантів з Узбекистану і Таджикистану намагалися покинути Росію і перетнути кордон з Казахстаном в Самарській області. У повідомленні наголошується, що сотні мігрантів з Узбекистану і Таджикистану намагалися покинути Росію і перетнути кордон з К...