"Символ імперської могутності": Під час масованої атаки на Дніпро російські окупанти пошкодили палац Потьомкіна

Під час масованої дронової атаки на Дніпро ввечері 26 березня пошкоджень зазнав Потьомкінський палац — одна з найдавніших будівель міста, пам'ятка архітектури національного значення. Про це повідомив міський голова Дніпра Борис Філатов, передають Патріоти України.

У своєму дописі він звернувся до росіян. "Якими ж треба бути кінченими убл*дками (та ще й тупими), щоб стріляти по самому центру міста, по щільній житловій забудові та в процесі розвалити історичну будівлю палацу князя Потьомкіна, який він будував для Катерини? Будівля – символ імперської могутності", — написав Філатов.

Він зауважив, що зараз палац Потьомкіна вже став Палацом студентів та молоді і пообіцяв, що будівлю відновлять і перейменують. "Палац ми, звісно, відновимо, тим паче, що це тепер Палац студентів та молоді, але перейменуємо його на честь Гетьмана Сагайдачного, який Москву палив", — написав міський голова.

Потьомкінський палац у Дніпрі: що відомо

Потьомкінський палац — одна з найдавніших будівель Дніпра, пам'ятка архітектури національного значення. Зведений наприкінці XVIII сторіччя як палац князя Григорія Потьомкіна-Таврійського, нині — Палац студентів.

Планувався як резиденція генерал-губернатора Новоросійського намісництва князя Григорія Олександровича Потьомкіна-Таврійського. Будівництво було розпочато в 1787 році посеред саду, що належав козацькому осавулі Лазарю Глобі і був викуплений в нього Потьомкіним за 3000 рублів (нині — Парк культури та відпочинку ім. Т. Г. Шевченка).

Масштабний проєкт був виконаний у стилі класицизму. Палац складався з трьох частин. Однією з символік будівлі був образ орла, який летить, про що свідчить план будівлі, а напрям курс на Херсон заснований на рік пізніше Катеринослава.

Потьомкін так і не побачив палацу, оскільки перебував на фронті бойових дій з Османською імперією, а в 1791 році несподівано помер. Будівлю було зведено в 1792 р., через рік після його смерті.

Російські агенти регулярно зустрічалися в православній церкві у Чехії

понеділок, 21 квітень 2025, 22:27

Агенти російської розвідки використали православну церкву в курортному місті Карлові Вари на заході Чехії для проведення таємних зустрічей. Про це заявили у Службі безпеки та інформації Чехії, повідомляє Postimees 20 квітня, передають Патріоти України....

У виборах Папи Римського візьме участь українець

понеділок, 21 квітень 2025, 21:11

Участь у конклаві — зібранні кардиналів для обрання нового глави Католицької церкви — візьме один українець. Це 45-річний уродженець Тернополя, єпископ УГКЦ Микола Бичок, який наразі опікується українською діаспорою в Австралії. Саме його в числі 21 ін...