Ситуація була напруженою: Конгресмени США розповіли, про що йшлося на закритому брифінгу щодо підтримки України

Американські конгресмени розповіли про перебіг закритого брифінгу, на якому йшлося про голосування за пакет допомоги Україні, передають Патріоти України.

Сенатори зазначають, що зустріч була напруженою і мало чим допомогла вийти з глухого кута. За даними телеканалу, брифінг перетворився на бурхливу суперечку з криками, оскільки низка законодавців були незадоволені відмовою включати жорсткішу імміграційну політику до пакета допомоги.

Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер розповів, що суперечка спалахнула, коли лідер меншості Мітч Макконнелл попросив сенатора-республіканця Джеймса Ленкфорда з Оклахоми виступити з доповіддю про кордон замість того, щоб поставити питання про Україну журналістам.

Шумер додав, що один з республіканців "проявив неповагу і почав кричати на одного з генералів, запитуючи його, чому вони не поїхали на кордон".

Джерела CNN повідомили, що кричав сенатор-республіканець від Арканзасу Том Коттон. Сам Коттон заявив, що учасники брифінгу "відмовилися відповідати на будь-які питання про кризу на кордоні або про те, що ми можемо зробити, щоб вирішити цю кризу".

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем сказав, що в залі вже на початку засідання виникла напруженість, тому що "ніхто не говорив про кордон".

Сенатори-республіканці назвали брифінг марним витрачанням часу, оскільки вони стверджували, що там не обговорювали інформацію, яка не була вже відома або доступна для широкого загалу. Деякі республіканці навіть пішли з брифінгу раніше.

"Це було більш драматично, тому що у вас є ціла політична партія, яка, схоже, готова спустити підтримку України та Ізраїлю в унітаз, тому що вони воліють мати широко відкритий кордон, а не підтримку України та Ізраїлю", – сказав сенатор Кевін Крамер.

Сенатор-республіканець від штату Юта Мітт Ромні заявив, що його партія хоче допомогти і Україні, і Ізраїлю, але необхідні жорсткіші заходи щодо безпеки кордону.

"Вони не хочуть цього робити. Тому республіканці просто йдуть з брифінгу, тому що люди, які там присутні, не хочуть обговорювати, що потрібно для того, щоб домовитися", – зазначив він.

Сенатор Роджер Маршалл сказав, що його колеги з Республіканської партії хотіли б більше зосередитися на кордоні під час брифінгу і були розчаровані відсутністю розмови на цю тему.

Сенатор-демократ Марк Ворнер підкреслив, що наслідки від припинення допомоги Україні "переслідуватимуть" США протягом десятиліть.

"Розвідка вже кілька місяців говорить про те, що Путін думає, що він може перечекати Захід і перечекати Америку, і чого я не розумію від деяких моїх друзів, то це те, чи готові ми довести, що він правий", – додав він.

Можуть летіти до 200 км: Росія зробила КАБи більш небезпечними

четвер, 12 лютий 2026, 11:30

Росіяни створили нову модифікацію керованих авіаційних бомб, які нібито не бояться засобів РЕБ та можуть летіти до 200 кілометрів. Про це заявив радник голови Міноборони України Сергій "Флеш" Бескрестнов, передають Патріоти України. "Російські КАБи, як...

Велика криза неминуча: Економіка РФ входить у фазу "дорогих грошей" на тлі війни проти України

четвер, 12 лютий 2026, 10:56

Все більше російських компаній звертаються до держави з проханням про фінансову допомогу та податкові пільги. Про це пише видання Bloomberg, передають Патріоти України. Лобістська група металургійної промисловості просить звільнити галузь від акцизного...