"Ситуація дійсно важка": Військовий експерт описав події на сході та пояснив, чим загрожує захоплення Тошківки

Найгарячіша ситуація на фронтах України – на сході, куди Росія кидає додаткові сили, Маючи тактичний успіх у районі Тошківки Луганської області, окупанти змогли прорватися західніше і перерізати дорогу до угруповання українських військ у Золотому і Гірському, передають Патріоти України.

Водночас українським захисникам вдалося зупинити ворожі сили у напрямку Харкова та на Слов’янському напрямку. Про це заявив військовий експерт Олександр Мусієнко у прямому ефірі спільного інформаційного марафону UAразом на українських телеканалах 21 червня.

"Спротив продовжується, на сході дуже гаряче. Сєвєродонецьк – наші сили продовжують триматися в районі "Азота", в районі промзони там перебувають. Дещо зіпсувало настрій те, що росіяни, маючи тактичний успіх у районі Тошківки, фактично змогли прорватися західніше, таким чином перерізаючи дорогу, яка йде до нашого угруповання в Золотому і Гірському.

Це не дуже приємні новини, але там ще не настільки все трагічно, але ситуація там дійсно важка. Наші сили там продовжують теж давати відсіч", – розповів експерт.

Він ще раз наголосив, що найгарячіше – на сході, куди "Росія кидає додаткові сили, а ми продовжуємо завдавати їм серйозних втрат".

Водночас Мусієнко повідомив про хороші позиції українських військ у районі Золотого і Гірського.

"Позиції хороші (в районі Золотого – ред.). Населений пункт Гірське, який знаходиться поряд із Золотим, дещо відповідає своїй топонімічній назві. Тобто він дійсно має такі ландшафти і сприятливі висоти, які контролюються українськими силами оборони. І в сенсі нашого угруповання боєздатного там, наших позицій, які фортифіковані, обладнані, висот можна бути спокійними. На сьогодні є важливим зберегти просто повноцінне логістичне забезпечення, щоб поповнювати запаси там для наших підрозділів. Тому там треба зупинити просування російських військ, які намагаються північніше рухатися, і намагатися з’єднатися з тим угрупованням, яке йде на схід від Попасної. Це можливо зробити і я думаю, що над цим зараз працюють", – пояснив військовий експерт.

"Що стосується Харкова, то намагалися вести наступальні дії, але зупинили російські війська. І по Слов’янському напрямку з усіх фактично напрямків, звідки тільки можна – чи з боку Лиману, чи з боку Святогірська, Богородичного чи Долини – російські війська зупинили. Там вони вели наступальні дії, але успіху не мали", – повідомив Мусієнко.

Він також сказав, що на півдні ситуація "більш-менш нормальна і сприятлива для нас", тому що українські сили продовжують потихеньку шукати можливості для переходу до контратак: "І це дуже важливо. На Запорізькому і на Херсонському напрямках".

Пішли в рознос: Перекинуті у Білорусь мобілізовані росіяни займаються грабежами і ґвалтують жінок, - ЗМІ

вівторок, 4 жовтень 2022, 10:28

Частину мобілізованих росіян перекинули на територію Білорусі для злагодження та поповнення підрозділів путінських військ. Їхня поява призвела до хвилі насильницьких злочинів. Про це з посиланням на джерела у спецслужбах повідомляє "24 канал". Зазначає...

"Товариш Ким" зробив свій вибір: КНДР підтримала російську анексію територій України

вівторок, 4 жовтень 2022, 10:25

Північна Корея підтримала проголошену Росією анексію частини областей України. Про це у вівторок заявило міністерство закордонних справ КНДР, повідомляє агентство Reuters. . Пхеньян підтримав заяву Москви про те, що регіони нібито самі вирішили стати...