"Ситуація дуже погана": Кулеба назвав дві проблеми західних боєприпасів для України

Сьогодні є дві ключові проблеми, які стосуються поставок боєприпасів Україні. Йдеться не тільки про кількість. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на Мюнхенській конференції з безпеки 17 лютого, передають Патріоти України.

За його словами, насамперед варто поговорити про кількість і сталість цих поставок від партнерів. Вони не зовсім стабільні, при цьому вкрай необхідні українським захисникам, щоб мати можливість продовжувати боротися з російськими окупантами.

"Ситуація дуже погана сьогодні, це не моя політична оцінка, це меседж, який ми всі отримуємо з фронту — президент, військові радники, військовослужбовці пишуть із фронту — погана ситуація, потрібні боєприпаси", — заявив Дмитро Кулеба.

Друга проблема, як зазначив український дипломат, має досить специфічний характер. Річ у тім, що поставлені снаряди не завжди підходять до установок, які є в наявності в українських військових. Не можна використовувати один і той самий боєприпас на всіх гарматах 155 калібру.

"Бачите, коли ухвалюють рішення про постачання певної кількості снарядів, скажімо 155 калібру, ухвалюють політичне рішення і поставлено 10 тисяч снарядів, ми ставимо галочку і чекаємо на наступні партії... Але річ у тім, що всі ці гаубиці та гармати калібру 155 мм було створено для конкретних типів снарядів цього калібру, які були виготовлені в конкретній країні. Політики ставлять галочку, отримують належне за здійснення цієї поставки, а на місцях виникає величезна технічна проблема", — підсумував Дмитро Кулеба.

Проросійський уряд Словаччини звинувачуж попередників... у держзраді через військову допомогу Україні

п’ятниця, 21 червень 2024, 21:55

Уряд Словаччини, відомий своїми проросійськими поглядами, звинуватив минулий кабінет у державній зраді та зловживанні службовим становищем через військову допомогу, спрямовану в Україну. . Як повідомляє Bloomberg, Міністерство оборони Словаччини подал...

Підуть на військовій підтримку України: Стало відомо, коли Україна отримає перший транш з $50 млрд від заморожених активів Росії

п’ятниця, 21 червень 2024, 19:25

Україна ймовірно отримає перший транш з доходів від заморожених російських активів до кінця літа. Його розмір складатиме 1,5 млрд євро (1,6 млрд доларів). Про це повідомив європейський комісар із питань торгівлі Валдіс Домбровскіс. . Як нагадав Домбро...