Ситуація дуже складна: Військовий експерт пояснив, чому ЗСУ не будуть штурмувати Херсон

Українцям ще зарано чекати на деокупацію Херсону від російських окупантів. Таку думку в інтерв'ю "Главреду" озвучив військовий експерт Сергій Грабський. За його словами, логіка бойових дій свідчить, що перед контрнаступом Україні ще варто накопичити достатньо ресурсів, передають Патріоти України.

"Просто зібрати купу танків або броньованої техніки, не забезпечивши прикриття з повітря — це буде злочин і знищення. Тому що противник має перевагу в повітрі і без надійного прикриття ми не маємо права робити такі широкомасштабні дії", - сказав Грабський, коментуючи інформацію про підхід ЗСУ впритул до Херсону.

Також експерт уточнив, що у разі повернення ЗСУ Херсону під контроль, це може створити небезпеку для його мешканців. "Вести бойові бойові дії у місті — це дуже складний вид бойових дій, затратний. Ми бачили ситуацію в Маріуполі, Сєвєродонецьку, Лисичанську і скільки це коштувало противнику — повірте, така сама ситуація може скластися і в Херсоні. І навіть гірша, бо якщо з Сєверодонецька і Маріуполя ми намагалися по мірі можливостей людей вивести або хоча б просили їх виїхати звідти, то тут противник буде просто прикриватися живою стіною з наших співгромадян", - зазначив Грабський.

Однак варіанти повернення міста Україні є, але для цього військовим треба розробити іншу стратегію. "В ідеалі було б добре, якби ми атакували з двох сторін — по напрямках на Нову Каховку та Берислав і на Херсон. Якби ми взяли під контроль усі переправи через Дніпро, ми б гарантовано змусили противника, який діє на північ від Нової Каховки та Берислава здаватися або загинути. У нього іншого виходу немає, бо прориватися йому немає куди — він буде заблокований", - додав експерт. Загалом, за словами Сергія Грабського, Херсон - важливе стратегічне місто як для ЗСУ, так і для окупантів.

Жданов пояснив, чим небезпечна "невидима" російська ракета "Кинджал" (відео)

п’ятниця, 12 серпень 2022, 11:34

Ракета Х-47м2 "Кинджал", яка була випущена по Вінницькій області, розроблялася для того, щоб долати системи ППО, передають Патріоти України. . Як розповів військовий експерт Олег Жданов, звукова ракета має повітряне базування. Фактично це балістична р...

Контроль Запорізької АЕС відсутній, МВС готується до будь-яких сценаріїв, - Монастирський

п’ятниця, 12 серпень 2022, 11:23

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що відповідні служби України готуються до будь-яких сценаріїв розвитку подій на Запорізькій АЕС, захопленій окупантами. Про це Монастирський сказав під час робочої поїздки на Сумщину, інформує портал...