"Ситуація настільки серйозна, що ми бачимо реальний ризик нападу Росії на Україну": У Швеції виступили з тривожною заявою

Після нових вимог Росії у Швеції побачили реальний ризик нового нападу РФ на Україну. Як пише Dagens Nyheter, про це заявила міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде, передають Патріоти України.

Вона підкреслила, що мова може не йти про захоплення всієї території України. Однак цілком можливо військовий напад. Зокрема, на не контрольовані Україною райони Донбасу.

"Ситуація настільки серйозна, що ми бачимо реальний ризик нападу Росії на Україну. Це позначається на напруженості у всьому нашому регіоні", - заявила Лінде. Крім того, за її словами, висунуті РФ вимоги загрожують безпеці Швеції.

"Надзвичайно важливим моментом для нас є навчання, адже у нас близько 20 угод з різними країнами, в тому числі з членами НАТО. Обмеження на те, з ким можна тренуватися, наскільки складними можуть бути навчання, наскільки близько до російського кордону вони можуть проводитися, негативно позначилося б на нас", - додала міністр.

Нагадаємо, у Росії висунули нові ультимативні вимоги Заходу, які Москва називає "гарантіями безпеки". У МЗС РФ заявили, що російські пропозиції мають на увазі також виведення сил НАТО з Болгарії та Румунії.

Ультиматум Росії

Росія в середині грудня передала США проекти "договору про гарантії безпеки" і "угоди про заходи забезпечення безпеки" РФ і держав-членів НАТО. Росіяни зажадали відмовитися від прийому до Альянсу держав, що раніше входили до СРСР, зокрема України. У РФ також чекали термінової відповіді від США щодо цього питання і припустили, що Штати будуть затягувати процес.

"Ситуація стає заплутанішою": у Пентагоні оцінили успіхи ЗСУ та армії РФ на Донбасі

п’ятниця, 27 травень 2022, 9:59

Офіційний представник Пентагону Джон Кірбі оцінив ситуацію на війні в Україні і заявив, що жодна зі сторін не досягла значного прогресу. За його даними, бої в районі між Херсоном та Миколаєвом тривають, українські та російські війська мають сутички щод...

"Ситуація гірша, ніж кажуть": Кулеба розповів, яка зброя найбільше потрібна Україні

п’ятниця, 27 травень 2022, 9:27

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україні необхідні реактивні системи залпового вогню (РСЗВ), щоби протистояти на Донбасі наступу російських окупантів, які мають перевагу у важкому озброєнні. У четвер, 26 травня, під час прямої...