"Ситуація складна, легко не буде": "Кіборг" розповів про найреалістичніший сценарій війни найближчим часом

Зараз ситуація на фронті дуже напружена, оскільки Україні протистоїть одна з найбільших армій у світі. Наразі нам потрібно робити все, аби ворог не просунувся і не почав виконувати свої сценарії. Про це в ефірі 24 каналу повідомив військовий та секретар Комітету Верховної Ради з нацбезпеки Роман Костенко, передають Патріоти України.

Він наголосив, що зараз головним нашим завданням є втримати оборону.

Стримують орду

На думку військового, наразі Україні необхідно дочекатись допомоги від партнерів, зокрема й артилерійської. Він підкреслив, що в Росії значно більше ресурсів, зокрема переважає нас за кількістю техніки.

"Ситуація складна, легко не буде. Наші війська перебувають в дуже напруженому становищі, але вони б'ються, викладаються на повну й стримують цю російську орду", – заявив Костенко.

Сценарії Кремля

За його словами, перший сценарій росіян полягає в тому, аби вийти на адміністративні кордони Луганської та Донецької областей. Він наголосив, що саме там ворог стягнув найбільше військ і продовжує це робити досі, оскільки сподівається на масовий прорив за допомогою техніки.

У разі успіху Росія намагатиметься продовжувати розвивати наступ на якомусь іншому напрямку. На думку Костенка, насамперед вони рушать на південь України, оскільки вже готують плацдарм для цього.

"Багато ворожих військ є на Миколаївському напрямку. Обстріляли Одесу. Водночас намагаються підігріти Придністров'я, аби мати ще одну ділянку для стримування наших військ або відкриття нового фронту", – зазначив військовий.

Утім, він наголосив, що угрупування з Придністров'я Україні особливо не загрожують. Однак вони сковують багато наших військових, яких можна було б залучити на півдні або на сході країни, аби там давати відсіч ворогу.

Усі ці сценарії залежатимуть від того, як відбуватимуться бойові дії: де Росія матиме успіх, де вважатиме, що має, і де вони реально бажатимуть продовжувати цей "успіх", якщо, звичайно, він буде", – пояснив Костенко.

Що необхідно зараз

Як зазначив військовий, поки ситуація контрольована. Утім, аби Росія не просувалась далі необхідно:

  • стійкість наших військ;
  • проведення їхньої підготовки;
  • створення нових бригад;
  • забезпечення новим озброєнням, зокрема новітнім, технологічним;
  • командирам не боятись ухвалювати рішення та брати на себе відповідальність.
Джерело: 24 канал

Росія "допомогла", бо зацікавлена: Болгарія посварилася з Північною Македонією

неділя, 29 січень 2023, 19:40

Росія зацікавлена в розпалюванні конфліктів на Балканах, в тому числі між Болгарією та Північною Македонією. Про це заявив міністр закордонних справ Македонії Буяр Османі в інтерв'ю місцевій редакції "Радіо Свобода", передають Патріоти України. В остан...

Єврокомісія судитиметься одразу з шістьма країнами ЄС: Що саме вони порушили

неділя, 29 січень 2023, 19:00

Європейська комісія подає апеляцію до Суду ЄС проти шести країн-членів у зв'язку з їх нездатністю запобігти появі видів, шкідливих для європейської природи, інформують Патріоти України. Як повідомляє Delfi, Європейська комісія ухвалила рішення звернути...