Ситуація стрімко погіршується: До кінця війни в Україні може залишитися всього 25 млн осіб, - соціолог

За найгіршого сценарію Україна може вийти з війни з 25 мільйонами населення. Однак втрати на фронті становитимуть мізер порівняно з кількістю тих, хто виїхав із країни. Про це OBOZ.UA розповів генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.

"Демографічна ситуація у нас дуже погана. При цьому кількість загиблих на фронті незрівнянна з кількістю тих, хто виїхав за кордон і не планує повертатися", - заявив він.

Паніотто зазначив, що наразі близько 6 мільйонів українців перебувають у Європі як біженці, ще 1-2 мільйони опинилися в Росії. За оцінками, з кожним місяцем на 100-150 тисяч зростає кількість тих, хто вже ніколи не повернеться назад в Україну.

"Таким чином, наші головні втрати з погляду демографії - це люди, які не повернуться. Демографи кажуть, що за найгіршого розкладу після закінчення війни нас може залишитися близько 25 мільйонів. Але ніхто не знає, коли війна скінчиться", - каже соціолог.

За його словами, проблему неповернення біженців посилює негативне ставлення до них з боку громадян, які залишаються в Україні. Поки що цей негатив вихлюпується в соцмережах, і не особливо помітний в соцопитуваннях. Але біженці теж користуються цими ж соцмережами та все бачать, каже Паніотто.

Наймасштабніша DDoS атака в історії: Українська ІТ-армія вдарила по банківській системі РФ. Виведено з ладу платіжну систему "Мир"

п’ятниця, 21 червень 2024, 0:14

ІТ-армія здійснила масштабну атаку на російську банківську систему, включно з інфраструктурою національної системи платіжних карток (НСПК) – оператора карток "Мир". Про це повідомляє пресслужба ІТ ARMY of Ukraine. Внаслідок DDoS атаки ВТБ, Сбербанк, Т...

Білий дім ухвалив рішення щодо зміни пріоритетів у наданні Україні ракет Patriot і NASAMS

п’ятниця, 21 червень 2024, 0:05

Адміністрація президента США Джо Байдена офіційно оголосила про зміну пріоритетів у постачанні ракет для передових систем ППО, спрямувавши замовлення інших країн на забезпечення потреб України. Про це у четвер, 20 червня, під час телефонного брифінгу п...