У мережі показали, як виглядає зруйнований росіянами Бахмут на Донеччині. За понад рік окупації Росією це місто продовжує лежати у руїнах, передають Патріоти України.
У Бахмуті після приходу "визволителів" не залишилося практично жодної вцілілої будівлі, від частини споруд залишилися лише купи цегли: опубліковано моторошні світлини з мертвого міста.
"Центр Бахмута у липні 2024-го. На кадрах можна побачити вулиці Свободи, Олександра Сибірцева та Василя Першина. Руїни колись жилих кварталів міста, бахмутського виконкому та купа цегли, які залишилися на місці податкової інспекції", – йдеться у коментарі до світлин.
Районний центр Бахмут російські окупанти захопили у травні 2023 року, битва за це місто, що особливо запекло точилася з серпня 2022 року аж до моменту, коли українські війська змушені були відступити, стала однією з найкровопролитніших за час російської агресії і найкривавішою битвою піхоти з часів Другої світової.
Як стверджував український бригадний генерал Олександр Тарнавський, перед початком битви за Бахмут перевага у живій силі на користь Росії складала п'ять до одного.
До повномасштабного вторгнення у Бахмуті жили 73 тисячі людей. Практично стільки ж своїх солдатів втратила Росія, аби захопити його руїни.
Так, на Заході неназвані посадовці після окупації Росією Бахмута заявили, що втрати РФ у живій силі у боях за це невелике місто склали щонайменше 60 тисяч вбитими та пораненими. При цьому таку оцінку вони називали "консервативною", уточнюючи, що прийнаймні третина з цих 60 тисяч окупантів були ліквідовані.
Україна ж називала ще більші втрати. Так, на початку червня 2023 року президент Володимир Зеленський заявляв, що під час боїв за Бахмут РФ втратила 81 тис. окупантів лише зі складу ПВК "Вагнер". За його інформацією, 21 тисячу вагнерівців було знищено в Бахмуті, ще 60 тисяч – поранено. Однак і Україна зазнала тоді серйозних втрат.
Цікаво, що ця оцінка корелює з заявою тоді ще живого засновника цієї ПВК Євгена Пригожина, який стверджував, що лише загиблими "Вагнер" у районі Бахмута втратив понад 20 тисяч найманців.
Відправлення солдатів з КНДР у Росію є певною навчально-тренувальною місією: війська Північної Кореї не мають досвіду ведення бойових дій, а тут Пхеньяну видалася можливість оцінити рівень своєї армії у бойових умовах та навчити їх. Натомість Росія отр...
На Донеччині окупанти змінюють тактику малих штурмових груп, і тепер атакують камікадзе. Про це в ефірі «Суспільне новини» розповів Юрій Сиротюк, головний сержант роти вогневої підтримки 5 окремої штурмової бригади, передають Патріоти України. За слова...