Таке сталось вперше в історії: Палата представників Конгресу США достроково звільнила спікера Маккарті

У вівторок, 3 жовтня, спікера Палати представників (нижня палата Конгресу США) Кевіна Маккарті достроково звільнили з посади. Це перший такий випадок в історії Сполучених Штатів. Про це повідомляє CNN, передають Патріоти України.

"Жоден спікер Палати представників ніколи раніше не був усунений шляхом ухвалення відповідної резолюції", – зазначили там. Політик-республіканець Маккарті обіймав посаду рекордно короткий строк – лише 9 місяців.

За звільнення Маккарті проголосували 216 конгресменів, а проти виступили 210. Серед тих, хто виступив за, були й його однопартійці: Енді Біггс, Кен Бак, Тім Берчетт, Елі Крейн, Метт Гетц, Боб Гуд, Ненсі Мейс і Метт Розендейл.

Демократична партія у повному складі проголосувала за відставку Маккарті, хоча були й сумніви щодо такої одноголосності. Перед голосуванням ЗМІ США активно обговорювали, чи не спробують демократи врятувати політика від відставки, висунувши йому певні умови, зокрема й підтримку продовження надання допомоги Україні.

Тепер Палаті представників треба буде обрати нового спікера, але наразі немає чіткої альтернативи Маккарті, яка б мала достатню підтримку. Поки що Палату тимчасово очолюватиме республіканець Патрік МакГенрі, конгресмен від Північної Кароліни. Він є головним союзником Кевіна Маккарті.

Чому звільнили Маккарті

Відставку спікера ініціювали через його домовленості з Білим домом для недопущення "шатдауну" в США. Відповідну пропозицію висунув його однопартієць-республіканець Метт Гетц після того, як Маккарті не допустив зупинки фінансування уряду США через проблеми з ухваленням бюджету на 2024 рік.

Конгресмени з Республіканської партії закликали спікера запровадити скорочення витрат або зміни у прикордонній безпеці, однак Маккарті підтримав законопроєкт про фінансування уряду США до 17 листопада без цих змін.

"Треба давати здачу": Недобитий українськими диверсантами зрадник Царьов знов занервував після ліквідації свого собрата Киви

четвер, 7 грудень 2023, 8:56

Запроданець щиро сподівається, що недоімперії витрачатиме додатково дефіцитні ресурси, щоб рятувати вже використаний непотріб, як він та інші третьосортні перебіжчики-безділтники. Колишній нардеп Олег Царьов прокоментував ліквідацію екснардепа-зрадника...