
Морські поставки російської сирої нафти скоротилися до найнижчого рівня з січня 2024 року після запровадження нових санкцій США, які змусили головних покупців утриматися від придбання нафти з РФ. Про це пише Bloomberg, передають Патріоти України.
За даними видання, середній за чотири тижні обсяг відвантажень із російських портів до 2 листопада зменшився до 3,58 млн барелів на добу — це на 190 тисяч менше, ніж тижнем раніше.
Падіння експорту призвело до зниження нафтових доходів Москви до мінімуму з серпня та стало наслідком американської заборони на операції з найбільшими російськими експортерами — "Роснефтью" та "Лукойлом".
Водночас НПЗ у Китаї, Індії та Туреччині тимчасово призупинили закупівлі підсанкційної нафти, шукаючи альтернативні джерела. Попри скорочення продажів, російські експортери продовжують завантажувати танкери, що призвело до накопичення рекордних запасів нафти в морі — понад 380 млн барелів, що на 27 млн (8%) більше, ніж на початку вересня.
Індія, Китай і Туреччина разом забезпечують понад 95% морського експорту російської нафти, тож зменшення їхніх закупівель майже неможливо компенсувати. У результаті нафта, що залишається на танкерах, стає ключовим показником ефективності останніх санкцій США
Німецький автовиробник Volkswagen готує новий масштабний план економії, який може передбачати скорочення до 100 тисяч працівників у різних країнах світу протягом найближчих років. Про це повідомляє профільне видання Manager Magazin із посиланням на вла...
Для росіян тимчасово окупований Крим стає все більшою проблемою. Через постійні удари по шляхах постачання на півострові виникає гострий дефіцит усього — від пального до їжі, і з кожною новою атакою ситуація лише погіршується. Про це повідомив заступни...