Росія вивела військову техніку зі своєї бази на кордоні з Фінляндією. Супутникові зображення показують, як раптово спорожніла російська військова база в Алакурті Кандалакського району російської Мурманської області, що поблизу фінського кордону. Про це повідомило фінське видання Yle, яке оприлюднило фото, зроблені з космосу, передають Патріоти України.
Зазначається, що в Алакурті дислокується 80 окрема мотострілецька арктична бригада – тактичне з'єднання Берегових військ Військово-морського флоту Російської Федерації.
Зазвичай бригада налічує близько 4 тисяч солдатів, але бригада Алакурта вдвічі менша. Загалом в Алакурті перебуває близько 2100 військових. Значні зміни на російській базі відбулися після середини травня. Саме в цей час з неї вивезли понад сотню одиниць техніки, серед яких десятки БТРів. Кількість техніки відповідає оснащенню батальйону.
Це означає, що щонайменше третина або навіть майже половина з приблизно 2000 солдатів залишили базу одночасно. Фотопари зроблені 13 та 24 травня. У період між цими датами на трьох ділянках в Алакурті зменшилася кількість військової техніки РФ.
На першому колажі показано найбільшу зону військової техніка бази, з якої було виведено найбільше транспортних засобів. На фото видно, що загалом із цього району виїхало близько сотні машин і танків.
Техніку також було переміщено з іншого району в Алакурті, розташованого на північ від злітно-посадкової смуги. На фото видно, що в середині травня з району зник рухомий склад.
Про вихід військових та техніки публічно не оголошувалося ні в Росії, ні у Фінляндії. За словами російського експерта Майкла Еклунда, техніки, взятої з Алакурті, достатньо для озброєння бойової частини одного батальйону, тобто близько 800 солдатів. Він припускає, що військових переводять до України.
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...