"Такими темпами знадобиться 40 років": Військовий експерт розповів, що переозброєння ЗСУ майже зупинено

За даними Валентина Бадрака, безпосередньо за державним оборонним замовленням не було закуплено нової зброї майже на половину виділеної на 2019 рік суми.

Валентин Бадрак. Фото: Апостроф.

У 2019 по лінії Генерального штабу ЗСУ, швидше за все, не буде витрачена половина передбачених бюджетом коштів на технічну модернізацію (тобто 4,5 млрд грн). При цьому найбільш «провальними» є програми забезпечення живучості ЗСУ, забезпечення засобами зв'язку, автоматизованими системами управління, і навіть така чутлива стаття, як охорона військових об'єктів. Про це повідомив військовий експерт Валентин Бадрак, передають Патріоти України.

За його даними, безпосередньо за державним оборонним замовленням не було закуплено нової зброї майже на половину виділеної на 2019 рік суми. На підприємствах оборонно-промислового комплексу ситуацію оцінюють як близьку до колапсу і всерйоз говорять про руйнування виробництв і втрату професійних компетенцій в доступному для огляду майбутньому.
Приватні підприємства або вже згорнули роботи в інтересах національної оборони, або звертають їх. При цьому завдяки зусиллям недержавних конструкторів в країні з нуля сформувалися нові школи створення зброї: легкої бронетехніки, високоточних засобів ураження, бойових артилерійських комплексів і навіть бойових роботів.
Однак "поставки нових засобів озброєння здійснюються в ЗСУ практично одинично, і якщо ті ж темпи будуть збережені, то для повного переозброєння ЗСУ Україні знадобиться не менше 40 років", - зазначає експерт.
Більш того, він прогнозує, що і в 2020 році невитраченими виявляться ... «як мінімум, кілька мільярдів гривень». Причиною цього він вважає боязнь нового керівництва військового відомства витратити ресурси «не туди» і ...намір провести аудит напрямків цих витрат.

«Відверто кажучи, якщо перші контракти 2020 р з'являться тільки в квітні-травні, зі сторони це буде виглядати ще гіршим рішенням, ніж завершення закупівель в рамках раніше затверджених програм та проектів», - вважає Бадрак.

Пристрасті за одним високопоставленим лейтенантом: Після публікації Pandora Papers НАЗК перевірило декларацію голови СБУ Баканова

п’ятниця, 3 грудень 2021, 21:05

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) здійснило повну перевірку декларації глави Служби безпеки України Івана Баканова та не встановило необґрунтованих активів або ознак незаконного збагачення, повідомили у прес-службі СБУ, зазнача...

Чи буде розмова Зеленського із Путіним?: "Свобода слова Савіка Шустера" (онлайн-трансляція)

п’ятниця, 3 грудень 2021, 20:45

Також гостями програми стануть: голоси партії Голос Кіра Рудік, нардеп від ОПЗЖ Нестор Шуфрич, журналісти Дмитро Гордон та Юрій Бутусов та інші. Також буде пряме включення матері Саакашвілі Гіулі Аласанії.