"Такими темпами знадобиться 40 років": Військовий експерт розповів, що переозброєння ЗСУ майже зупинено

За даними Валентина Бадрака, безпосередньо за державним оборонним замовленням не було закуплено нової зброї майже на половину виділеної на 2019 рік суми.

Валентин Бадрак. Фото: Апостроф.

У 2019 по лінії Генерального штабу ЗСУ, швидше за все, не буде витрачена половина передбачених бюджетом коштів на технічну модернізацію (тобто 4,5 млрд грн). При цьому найбільш «провальними» є програми забезпечення живучості ЗСУ, забезпечення засобами зв'язку, автоматизованими системами управління, і навіть така чутлива стаття, як охорона військових об'єктів. Про це повідомив військовий експерт Валентин Бадрак, передають Патріоти України.

За його даними, безпосередньо за державним оборонним замовленням не було закуплено нової зброї майже на половину виділеної на 2019 рік суми. На підприємствах оборонно-промислового комплексу ситуацію оцінюють як близьку до колапсу і всерйоз говорять про руйнування виробництв і втрату професійних компетенцій в доступному для огляду майбутньому.
Приватні підприємства або вже згорнули роботи в інтересах національної оборони, або звертають їх. При цьому завдяки зусиллям недержавних конструкторів в країні з нуля сформувалися нові школи створення зброї: легкої бронетехніки, високоточних засобів ураження, бойових артилерійських комплексів і навіть бойових роботів.
Однак "поставки нових засобів озброєння здійснюються в ЗСУ практично одинично, і якщо ті ж темпи будуть збережені, то для повного переозброєння ЗСУ Україні знадобиться не менше 40 років", - зазначає експерт.
Більш того, він прогнозує, що і в 2020 році невитраченими виявляться ... «як мінімум, кілька мільярдів гривень». Причиною цього він вважає боязнь нового керівництва військового відомства витратити ресурси «не туди» і ...намір провести аудит напрямків цих витрат.

«Відверто кажучи, якщо перші контракти 2020 р з'являться тільки в квітні-травні, зі сторони це буде виглядати ще гіршим рішенням, ніж завершення закупівель в рамках раніше затверджених програм та проектів», - вважає Бадрак.

Від'єднання Росії від SWIFT: Чим загрожує недоімперії фінансова ізоляція і хто постраждає

субота, 17 квітень 2021, 8:21

Депутат Європарламенту від Литви Андрюс Кубілюс у недавньому інтерв'ю журналістам заявив, що під час чергової сесії європейці обговорять та ухвалять спеціальну резолюцію про агресивну політику РФ стосовно України й додаткові обмеження, які вони можуть ...

​ "Є три сценарії - демонстрація противником сили, спроба отримати дніпровську воду і атака на наші позиції на Донбасі", - командувач ООС генерал Наєв

субота, 17 квітень 2021, 8:07

Військове керівництво України розглядає три сценарії подальшої поведінки збройних сил Росії. Про це в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" заявив командувач Об'єднаними сил ЗСУ Сергій Наєв, зазначають Патріоти України. "Це, зокрема, стосується...