
Перед остаточним відходом із Афганістану 31 серпня американські військові привели в непридатність свою техніку. Йдеться про десятки літаків, протиракетних, артилерійських та мінометних систем. Вони перебували в кабульському аеропорту, і всі були роззброєні або виведені з ладу. Про це розповів глава Центрального командування збройних сил США Кеннет Маккензі, передає Business Insider, передають Патріоти України.
За його словами, це 73 літаки, 70 бронемашин із посиленим протимінним захистом, 27 позашляховиків Humvee. А також система протиракетної оборони, артилерія і міномети. Техніка, яку використовували для відбиття нещодавніх ракетних атак, залишалася в мережі до останньої хвилини, а потім її демілітаризували.
"Цими літаками й авто більше ніхто не зможе користуватися, керувати ними", – заявив Маккензі. Він додав, що деякі системи, такі як пожежні машини й фронтальні навантажувачі, були залишені в робочому стані, щоб аеропорт міг відновити роботу якомога швидше.
"Але навіть якщо "Талібан", який швидко захопив контроль над Афганістаном на початку цього місяця, не зможе використовувати жодну з цих систем, угрупованню вдалося домогтися свого", – йдеться в матеріалі.
Зазначається, що таліби зуміли захопити значний арсенал зброї американського виробництва, від гвинтівок до військової техніки, коли вони захопили країну й завдали поразки афганським збройним силам, на озброєння і оснащення яких США витратили мільярди доларів.
Міністерство оборони США не використало вчасно 910 мільйонів доларів, які були виділені на військову допомогу Україні. Про це повідомляє звіт аудиторів Operation Atlantic Resolve, передають Патріоти України. Згідно з оприлюдненим звітом за перший кварт...
В іспанській Барселоні після закликів місцевої громади українців змінили транслітерацію назви Київ у написі на вітражі всесвітньо відомого храму Саґрада Фамілія, передають Патріоти України з посиланням на наше МЗС. На вітражі Саґрада Фамілія (Sagrada F...