"Там уже живуть інші люди": "План перемоги" не передбачає повернення кордонів 1991 року - у чому причина

Окремі пункти "плану перемоги", який президент Володимир Зеленський представив у США, орієнтовані на те, щоб знайти відгук у Республіканській партії. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на джерела у вищому військово-політичному керівництві України, передають Патріоти України.

Одним із ключових елементів плану є розроблення родовищ літію, металу, який відіграє вагому роль у сучасній електроніці та виробництві електромобілів. В Україні сподіваються, що інтерес до цього стратегічного ресурсу може стати основою для економічної співпраці із Заходом.

Українське керівництво прагне не лише військово-політичної підтримки, але й економічних гарантій безпеки. За словами джерел, якщо на території України з'являться великі західні інвестиції, це створить додатковий стимул для західних країн захищати свої активи у разі нової агресії з боку Росії.

Однак така стратегія має і свої недоліки. Джерела підкреслюють, що Республіканська партія США мислить насамперед прагматично. Вони готові підтримувати ті регіони, які мають стратегічну цінність, як-от Житомирщина з її літієм. Натомість Донбас, із його вугільними родовищами, може не викликати такого ж інтересу.

"Але мінус цих ідей у тому, що вони не передбачають повернення кордонів-1991. Республіканці дивляться на все прагматично. Умовно кажучи, ось у вас є літій на Житомирщині, це зрозуміло, його треба захищати. А що у вас на Донбасі? Вугілля? Вугілля нам не потрібне, у самих є", — розповів один зі співрозмовників видання.

За інформацією джерел, частина американських республіканців вважає, що втрата Донбасу десять років тому змінила демографічний та політичний ландшафт регіону. Це ускладнює аргументацію для повернення цих територій під контроль України.

"От, ви Донбас коли втратили, 10 років тому? Так там уже не ваші люди й все таке", — кажуть вони.

Автори матеріалу зазначають, що фраза "кордони 1991 року" у публічних заявах українського керівництва стали звучати дещо рідше. Однак зауважують, що Україна ніколи не піде на те, щоб формально відмовитися від якихось своїх територій у межах 1991 року, адже це заборонено законодавством.

"У війні немає нічого неминучого": Топгенерал НАТО заявив, що Україна не приречена програти війну

субота, 5 квітень 2025, 6:56

Україна не приречена на поразку у війну, переконаний головнокомандувач Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі, американський генерал Крістофер Каволі, передають Патріоти України. Пряма мова Каволі на питання, чи приречені українці на поразку: "Ні. У вій...

Підготовка почалася? НАТО може зіграти ключову роль у миротворчій місії європейців в Україні, - FT

субота, 5 квітень 2025, 6:34

Європа розглядає використання систем управління і контролю, а також літаків раннього попередження для забезпечення потенційної мирної угоди в Україні. Про це пише The Financial Times, вказуючи, що НАТО може зіграти ключову роль у сприянні потенційній є...