Що відбувається і як така мобілізація може вплинути на подальший розвиток подій у Грузії читайте в матеріалі редактора "Європейської правди" Юрія Панченка Контрнаступ Саакашвілі: чи зможе ув'язнений експрезидент перемогти грузинську владу.
30 жовтня у Грузії пройде другий тур місцевих виборів.
Вигравши за загальною кількістю виборців, правляча партія "Грузинська мрія" ризикує програти ключові міста. Другий тур виборів мерів пройде у двох десятків грузинських міст, включаючи усі найбільші.
За результатами першого туру кандидати від партії Саакашвілі лідирують у Кутаїсі, Батумі та Зугдіді.
Справжньою катастрофою для "Грузинської мрії" може стати програш у столиці. Наразі ймовірність цього не виглядає занадто високою – провладний кандидат Каха Каладзе отримав 45%, тоді як його опонент, лідер "Єдиного національного руху" Ніка Мелія – 34%.
Хоч правляча партія і виграла вибори за загальною кількістю виборців, результати виборів стали найгіршими за весь час перебування при владі "Грузинської мрії". І це дає опозиції шанс на реванш.
Шанси на перемогу опозиції дає мобілізація електорату.
Саме на це і було спрямовано мітинг 14 жовтня. Зокрема, на ньому зачитали послання від Міхеїла Саакашвілі, де він закликав йти на вибори.
До другого туру виборів у Грузії – ще два тижні.
Очевидно, що мітинг 14 жовтня став лише початком масштабної кампанії від опозиції. Політичні акції будуть продовжені в інших містах країни.
Фактор експрезидента відверто турбує чинну владу – невипадково, всупереч законодавству, він так і не постав перед судом у справі про незаконний перетин кордону. У "Грузинській мрії" готові йти на таке порушення, аби лише зайвий раз не допускати Саакашвілі в ефір новин.
На руку опозиції грає й голодування експрезидента, оголошене після його арешту 1 жовтня. Як би західні країни не намагалися уникнути втручання у грузинські вибори, голодування поступово змінює ситуацію не на користь влади.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...