Те, чого Київ добивався з 2014 року: ЄС погодив розгортання в Україні дорадчо-тренувальної військової місії, - Кулеба

ЄС розгорне в Україні дорадчо-тренувальну військову місію – Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на брифінгу за підсумками засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі повідомив, що Європейський Союз прийняв рішення про розгортання в Україні військової місії, зазначають Патріоти України.

«Європейський Союз ухвалив принципове рішення щодо розгортання в Україні дорадчо-тренувальної військової місії – це буде “важливим політичним сигналом” щодо початку співпраці ЄС та України у військовій сфері», – сказав Кулеба.

Параметри цієї місії та час її розгортання ще будуть уточнюватися, але принципове рішення ухвалене.

Навчання Збройних сил України. Фото: ЗСУ

«Надзвичайно важливо, що ця ініціатива дійшла до свого завершення. Ми дуже довго працювали з друзями в ЄС, щоб це відбулося», — наголосив Кулеба.

У жовтні минулого року, ми повідомляли, що Європейський союз розглядає можливість створення незалежної військової навчальної місії в Україні.

Це відбувалося на тлі активності російських гібридних військ та загострення бойових дій на Донбасі.

Документ Європейської служби зовнішніх зв’язків передбачав, що створення такої місії стане вираженням солідарності з Україною з урахуванням військової активності Росії біля українських кордонів і на окупованих територіях.

Військові ЗСУ. Фото: 72 ОМБр

Тоді на створенні військової місії наполягали: Литва, Латвія, Естонія, а також Польща, Румунія і Словаччина.

Окрім того повідомлялося, що таку позицію підтримують Швеція та Фінляндія.

Також про створення військової навчальної місії ЄС попросили глави МЗС та Міністерства оборони України, які направили в кінці липня лист верховному представникові Європейського союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозепу Боррелю.

Справжні музейні експонати: Резніков показав, чим російські військові захищаються від HIMARS (фото)

субота, 4 лютий 2023, 23:01

Міністр оборони Олексій Резніков показав «надсучасне» озброєння російських військових, яким вони хотіли захистити Херсонський міст від українських атак HIMARS. Вся територія біля споруди була вкрита десятками російських відбивачів. Відповідний допис ві...

Зеленський позбавив громадянства Табачника, Клюєва й ще деяких одіозних персонажів

субота, 4 лютий 2023, 22:52

Президент Володимир Зеленський позбавив українського громадянства кількох колишніх міністрів та чиновників часів президентства Віктора Януковича. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на джерела у правоохоронних органах. Цю ж інформацію повідоми...