Телефон вам, а не статус УБД: Російська влада дала абсурдну відповідь морякам, які воювали в Сирії

Моряки вимагають, щоб їх визнали повноцінними учасниками бойових дій.

Рятувально-буксирне судно "Алтай". Фото: Морские вести России.

Екіпаж рятувального буксирного судна (СБС) "Алтай", який брав участь в бойових діях в Сирії, судився з командуванням Північного флоту (РФ) за визнання їх ветеранами, але домігся лише права на безкоштовні путівки в санаторій і підключення стаціонарного телефону. Про це пише російське видання "Комерсант", передають Патріоти України.

Моряків, завдяки яким у берегів Сирії міг діяти важкий авіаносний крейсер "Адмірал Кузнєцов", нагородили медалями Міноборони, проте, згідно з виданими їм посвідченнями, вони отримали лише права на путівки в санаторії, придбання садових ділянок і встановлення домашніх телефонів.

Позов 49 членів екіпажу СБС "Алтай" розглянув Сєвєроморський районний суд, а скаргу на нього - Мурманський обласний суд. Моряки вимагали, щоб їх визнали повноцінними учасниками бойових дій.

У рапорті капітана СБС "Алтай" і виписках з суднового журналу було зазначено, що цивільний екіпаж разом з військовими виконував завдання бойової служби в східній частині Середземного моря. Зокрема, буксир забезпечував бойову стійкість важкого авіаносного крейсера "Адмірал Кузнєцов", утримував його в бойовому порядку інших судів і допомагав йому здійснювати маневрування. У тому числі завдяки допомозі рятувальників "Адмірал Кузнєцов", зазначено в позові, успішно використовував проти терористів свою головну силу - палубну авіацію.

Так, за 60 днів, проведених на війні в Сирії, цивільних моряків нагородили відомчими медалями Міноборони "Учаснику військової операції в Сирії", а після повернення на батьківщину кожен з них отримав посвідчення ветерана бойових дій.

Однак разом з отриманим статусом морякам дісталися тільки пільги, передбачені п. 3 ст. 16 закону "Про ветеранів". Відповідно до нього вони могли претендувати на заходи соціальної підтримки ветеранів у вигляді переважного забезпечення путівками в санаторно-курортні організації при наявності медичних показників; мають першочергове право на придбання садових земельних ділянок або городів і встановлення квартирного телефону, а також використання щорічної відпустки у зручний для них час.

Зеленський позбавляється Коломойського: Екс-нардеп Лещенко ділиться інсайдом з Банкової

середа, 23 жовтень 2019, 21:45

Пов’язана з олігархом група нардепів у фракції «Слуга народу» почала саботаж ініціатив президента. Офіс президента Володимира Зеленського посилює свою незалежність від олігарха Ігоря Коломойського. Про це заявив екс-нардеп Сергій Лещенко, передають Пат...

"Думає про це з ранку до вечора": Пропагандист Кремля розповів, яке питання мучить російського президента

середа, 23 жовтень 2019, 21:15

Повноваження Путіна на посту президента закінчаться в 2024 році. «Сам Путін говорив, що він думає про це з ранку до вечора. Безвідповідально для нього піти, грюкнувши дверима і не залишивши після себе наступника. Я вважаю, що будь-який відповідальний п...