Телефонна розмова між лідерами США та Данії пройшла дуже погано: Трамп вимагав від Фредеріксен віддати Гренландію, поводився агресивно і провокував конфронтацію, - ЗМІ

Президент США Дональд Трамп вимагав у прем'єр-міністерки Данії Метте Фредеріксен віддати Гренландію. Про телефонну розмову, яка відбулася ще до інавгурації Трампа у п’ятницю, 24 січня, повідомляє Financial Times з посиланням на європейських чиновників, передають Патріоти України.

Зазначається, що під час 45-хвилинної телефонної розмови минулого тижня Трамп заявив, що серйозно налаштований взяти Гренландію під контроль Вашингтона.

Фредеріксен після розмови підкреслила, що острів, який є автономною територією Данії, не продається, зазначивши при цьому "великий інтерес" США до цієї території.

За словами джерел FT, розмова пройшла "дуже погано", Трамп поводився агресивно і був налаштований на конфронтацію, хоча Фредеріксен і запропонувала наростити співпрацю в питанні військових баз і видобутку корисних копалин.

Один із співрозмовників назвав розмову "жахливою". Інший чиновник сказав, що американський президент був непохитним, "це було як холодний душ".

"До цього Трампа було тяжко сприймати серйозно. Але я думаю, що це все серйозно, і потенційно дуже небезпечно", - сказав він.

У Європі багато хто сподівався, що слова Трампа про прагнення встановити контроль над Ґренландією з міркувань "національної безпеки" були переговорним трюком, призначеним для посилення впливу на НАТО, Росію і Китай. Однак дзвінок із Фредеріксен "зруйнував ці надії" і посилив зовнішньополітичну кризу між союзниками Північноатлантичного альянсу, пише видання.

В офісі данської прем'єр-міністерки заявили, що "не визнають інтерпретацію розмови, надану анонімними джерелами".

У Сі Цзіньпіна буде наступник? У Bloomberg спрогнозували, хто може очолити Китай

понеділок, 27 січень 2025, 18:53

Нещодавні кадрові призначення голови Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіна на ключові керівні посади в країні можуть свідчити про підготовку наступника, яким, на думку експертів, може стати один із молодих чиновників, які народилися у 1970-х рока...

"На цей момент все це звучить дуже теоретично": Миротворців з яких країн могли б ввести в Україну

понеділок, 27 січень 2025, 17:52

До складу миротворчої місії в Україні можуть увійти не лише європейські солдати, але й військові з країн глобального півдня та Кавказу. Таку думку висловив голова Військового комітету ЄС генерал Роберт Брігер в інтерв’ю німецькому виданню Die Welt,, пе...