"Тема відкрита": Дуда заявив, що Польща обговорювала із США розміщення ядерної зброї на своїй території

Польща веде переговори зі США щодо участі в програмі спільного використання ядерного озброєння для протидії зростаючим загрозам з боку Росії. Станом на сьогодні це питання залишається відкритим. Про це пише Gazeta Polska з посиланням на президента Польщі Анджея Дуди. Зазначається, що йдеться про спеціальну програму Сполучених Штатів, передають Патріоти України.

"Перша проблема полягає в тому, що ми не маємо ядерної зброї. Немає жодних ознак того, що ми, як Польща, отримаємо її у наші руки у найближчому майбутньому. Завжди є потенційна можливість взяти участь у програмі спільного використання ядерного озброєння. Ми говорили з американськими лідерами про те, чи Сполучені Штати розглядають таку можливість. Тема відкрита", – сказав Анджей Дуда.

Видання пише, що програма спільного використання ядерної зброї є частиною політики ядерного стримування НАТО, яка дозволяє країнам-членам, які не мають такої зброї, брати участь у плануванні її використання.

"Ця програма не розширює групу країн, які мають ядерну зброю (таких країн у НАТО зараз три: США, Велика Британія та Франція), просто в межах програми США надають свою зброю іншим державам. У рамках програми країни-учасниці проводять консультації та ухвалюють спільні рішення щодо політики стосовно ядерної зброї, утримують технічне обладнання (зокрема літаки, здатні нести ядерну зброю), необхідне для використання ядерної зброї, та зберігають ядерну зброю на своїй території", – пише Gazeta Polska.

"Ракети добра": У РФ заявили, що завдають масованого удару по Україні з "гуманітарними цілями"

понеділок, 5 грудень 2022, 19:28

У країні-агресорі РФ видали чергову цинічну заяву про ракетні удари по об'єктах інфраструктури України. Зокрема, ексчлен Держдуми Сергій Марков заявив, що окупанти завдають масованого удару по Україні з "гуманітарними цілями", передають Патріоти Україн...

"Нам ніхто не показував": Зеленський заявив, що Україні ніколи не надавали розвіддані про майбутні напади Росії

понеділок, 5 грудень 2022, 19:26

Міжнародні партнери не надавали Україні розвідувальних даних про майбутні кроки Росії, на основі яких захисники могли будувати плани щодо захисту, передають Патріоти України з посиланням на інтерв'ю президента України Володимира Зеленського Financial ...